Úplne na začiatku tohto článku si povedzme celé gro tohto porovnania. Bio hnojivo je na vzostupe, ľudia chcú pestovať a nechcú pridávať do vecí čo konzumujú chémiu. Do rady hnojív a stimulátorov sa pridávajú aj hormóny a vidina abnormálneho zväčšenia pŕs taktiež veľké množstvo ľudí odradí :)

Biologocké hnojivo nielen pre konope, má tri základné nevýhody: je drahšie, menej efektívne a ľahšie sa pokazí.

Ale aby sme nezostávali len pri nevýhodách bio hnojív, prečo si ho vlastne ľudia kupujú? V prvom rade je prírodné a neobsahuje len tie najpotrebnejšie látky k rastu. Bio obsahuje väčšinou aj stopové prvky, všetko čo sa pri výrobe hnojiva do balenia "dostane". Naopak hnojivá vyrobené chemickou cestou majú niečo z toho a niečo z tamtoho, je to mix z výroby. Pre jeho stálosť (trvanlivosť) je ochudobnený o niektoré látky.

 

 

Každý typ BIO hnojiva má iný pôvod a s tým sa líši aj jeho použitie. Konský a kravský hnoj majú napríklad pri pestovaní skôr všeobecné použitie a veľmi sa nehodia. V ponuke je aj bio hnojivo pre rast, kvet aj s univerzálnym využitím. Na kvetovú fázu je pre tých skromnejších a sebestačných slušný slepačí trus, ten má vysoký obsah fosforu pre rozvoj kvetu. K tým najlepším bio hnojivám patrí napríklad Wormhumus alebo Guáno

Pre a proti domácemu hnojivu

Ak sme spomenuli slepačí trus ako vhodné hnojivo na kvet, prečo vlastne BIO hnojivo kupovať. Rad ľudí má možnosť si ho zabezpečiť. Odpoveďou je jednoducho dávkovanie. Nikto presne nevie, akú má koncentráciu a ako ho ideálne riediť. Ľahko tak môžete rastlinu spáliť, alebo môže naopak trpieť nedostatkom iných prvkov. Pozri článok nadbytok / nedostatok živín TU.

 

U kupovaného hnojiva je samozrejme koncentrácia nemenná a dávkovanie je presne dané. U väčšiny BIO hnojív sa pohybuje prídavok na liter vody 2-5 ml od úplne skorej fázy, až po neskorú fázu kvetu. BIO hnojivá sa vyrábajú skôr na pestovanie v pôde, po zmiešaní s vodou stráca rýchlejšie účinnosť a preto sú takmer nepoužívané v hydroponických systémoch ..

 

Presné dávkovanie je neskutočne dôležité. Pokiaľ chceme dosiahnuť veľmi dobrý výsledok, musíme veľa hnojiť. Nemôžeme ale okamžite zdvojnásobiť dávky hnojív. V tomto má komerčné hnojivo veľkú výhodu. Ak chceme ísť na hranicu výnosu, musíme navyšovať dávky postupne. Tu je vynikajúcim pomocníkom klasická pipeta:)

Ak má rastlina stabilný prínos živín, je vitálna, je v pohode a veľa kvitne.

Výsledek obrázku pro domácí hnojivo

Vyťažte maximum s chemickým hnojivom

Sú účinnejšie a vydržia dlhšie. Je možné ich použiť aj na ďalšiu sezónu pri bežných podmienkach. Kým BIO hnojivá vydržia v chlade a tme od 1 do 1,5 roka, pri chemických hnojivách to môže byť výrazne dlhšie.

Klasické hnojivá sú účinnejšie. Nehovoríme tu o klasických hnojivách na muškáty alebo ruže, ktoré sú aspoň stratou stratou času a potenciálneho výnosu z rastliny. 

Medzi tie najlepšie patrí Plagron. Rad Alga je stále vynikajúcim hnojivom. Alga Grow a Bloom je jednoduché rozdelenie na dve fázy rastliny a pre kompletnú výživu úplne vyhovujúce. Pre tých, ktorí chcú z rastliny vyťažiť naozaj maximum je tu doplnkový stimulátor od Plagrom Green sensation. S touto trojkombináciou jednoducho nemožno prehrať!:)

 

Záleží čisto na človeku, čomu dať prednosť. Pokiaľ nejde o stimulátory s hormónmi, je čisto na subjektívnom postoji človeka, čomu dá prednosť. Každé má svoje pre a proti ..

Zdroj obrázku: prostreno.cz