Všetko k nákupu

 • Jaké jsou možnosti platby

  Kartou online - cez platobnú bránu HiPay

  Bankovným prevodom - v CZK nebo EUR

  Dobierkou - v hotovosti pre prevzatí

  Bitcoiny - anonymná platba v online mene BTC

  viac o platbách

 • Jaké jsou možnosti dopravy

  Českou poštou - od 69 Kč, vyzdvihnutie do 14 dní na pošte

  Kurierom - od 69 Kč, telefonické avízo + 2 pokusy o doručenie

  Osobný odber - v Luhačoviciach nebo odberných miestach

  viac o doprave

 • Jak balíme zásilky

  Zásielky balíme do bublinkových obálok A5. Na zásielku netlačíme logo obchodu ani URL webu. Odosielame ako záhradníctvo Semena-rostliny.cz. Vaše súkromie rešpektujeme.

 • Jaký je stav mé objednávky

  Ak máte účet, stav vašej zásielky môžete vidieť po prihlásení tu

  Ak nie ste registrovaní, pre sledovanie zásielky vám stačí prejsť na sledovanie objednávky

  Ak si prajete dostať sledovacie číslo balíka u dopravcu, kontaktujte našu podporu.

 • Mám problém s dopravou

  Pokiaľ vám prišiel email o expedícii tovaru a po 2 pracovných dňoch objedávku nemáte, kontaktujte nás. Ak ste zákazník zo Slovenska, potom je maximálna doba 5 pracovných dní. 

  S kontaktom prosím uveďte vašu adresu a telefón pre overenie správnosti údajov.

 • Ochrana údajů v eshopu

  Vaše údaje pri objednávke ako meno, adresa a telefón šifrujeme 128-bitovým SSL šifrovaním. Tieto údaje slúžia výhradne pre potreby k dodaniu tovaru a nebudú predané žiadnej tretej strane. Citlivosť údajov v eshope berieme naozaj vážne.

 • Legislativa

  Predaj semien konope je plne v súlade so zákonom, lebo semená samotné neobsahujú zakázané množstvo THC.

  Pestovanie konope s obsahom do 0,3% je legálne a to do výmery 100 ha. Pestovanie konope s obsahom THC nad 0,3% je priestupkom pri pestovaní pre osobné účely ak počet rastlín nepresiahne zákonom stanovené množstvo. Pestovanie väčšieho množstva rastlín, výroba drogy a jej distribúcia môže byť trestný čin alebo hrozí peňažná sankcia. 

  Návody na pestovanie konope na webe sa vzťahujú výlučne na technické konope s obsahom THC do 0,3%, ktoré tiež nájdete v eshope. 

  viac o legislatíve

Výber tovaru

 • První výměr semen

  Vyberáte semienka prvýkrát? Podľa čoho vyberať a s čím sa zoznámiť vám objasní následující článok

 • Slovníček pojmů
  • feminizovaná semena

   Semená konope s pozmenenou genetickou štruktúrou. 99% pravdepodobnosť samičie rastliny (marihuany).

   výhody: záruka samice

   nevýhody: nevhodné pro tvorbu vlastných semien a šľachtenie

   viac o feminizácii

   Feminized semienka

   Za jeden z najväčších poľnohospodárskych úspechov v oblasti pestovania dvojdomých rastlín možno považovať vznik feminizovaných semien. Tieto konopné semienka boli vyvinuté preto, aby pestovateľ nemusel rozoznávať samčie rastliny od samičích a tým došlo k uľahčeniu jeho práce. Samčie rastliny konope totiž vylučujú peľ, ktorým dochádza k opeleniu samičej rastliny. Feminizované konopné semienka sa vyrábajú z vybraných samičích rastlín, ktoré boli podrobené výkyvom teplôt. Tie spôsobujú, že rastliny vytvárajú samčie kvety. Peľ z týchto samčích kvetov sa potom zhromažďuje a používa na opelenie existujúcich samičích kvetov, aby bola zaistená produkcia semien, ktoré neobsahujú samčie chromozómy. Bez samčích chromozómov vyrastú z feminizovaných semien len samičie rastliny s veľmi malým percentom hermafrodita.

   Pri pestovaní konope majú však význam ako samčie, tak samičie kvety. Avšak u týchto semien je výskyt samčích rastlín výrazne nižší ako u bežných štandardizovaných konopných semien.

   Pri šľachtení bol počiatočný pomer samičích rastlín a hermafrodita asi 80%, teda stále lepší výsledok ako u samičích a samčích rastlín u bežných konopných semienok, kde pomer činí asi 50:50.

   Za posledných desať rokov došlo k mnohým významným zlepšeniam. Pestovatelia konopných semienok urobili všetko možné, aby docielili odstránenie samčích rastlín zo semien a dali tak 99% -nú istotu, že získajú iba samičie rastliny. Významne tak klesá možnosť, že vzíde samčia rastlina.

   Tvorba feminizovaných konopných semienok je pomerne jednoduchá záležitosť. Stačí použiť niektorú odrodu, však, zdokonaľovanie techniky šľachtenia rastlín je o niečo zložitejšie, a môže trvať mnoho rokov, než dosiahnete dostatočne vysokú úspešnosť. Všeobecne je známe, že technické konope nemá žiadne odrody a že je feminizované a to z dôvodu genetiky. Krížením s touto odrodou vzniká bohužiaľ príliš veľké množstvo hermafrodita. Ku kríženiu je teda úplne nevhodné.

   White Widow je odroda, ktorá sa stala jednou z prvých vyšľachtených a finančne dostupných feminized semienok. Produkuje veľmi nízke percento rastlín - hermafrodita a dodnes zostáva veľmi obľúbenou. Avšak pestovatelia konope dobre vedia, že nadmerné zaťaženie životného prostredia môže spôsobiť výskyt samčích kvetov a to na úkor samičích vypestovaných z feminizovaných konopných semienok. Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť tejto skutočnosti, je udržiavať trvalé prostredie, v ktorom rastliny sú.

  • autoflowering semena

   Autoflowering alebo tiež samokvitnúce semienka. Obsahujú genetiku rumoviskového konope, cannabis ruderalis. Narozdiel od ostatných druhov cannabis prechádza do kvetu automaticky bezohľadu na ročné obdobie. Nepotrebujú teda pre kvitnutie (tvorbu marihuany) pokles doby svetla na 12 hodín. Do kvetu prechádza automaticky, asi 21 deň od výsevu. Môžu tak vykvitnúť aj počas roka a nečakajú na klasickú sezónu, teda september - október.

   výhody: rýchle prepnutie na kvet, nezávislosť na ročnom období

   nevýhody: rýchly rast = vyššia spotreba živín, menšia výška asi 75 cm

   viac o rumoviskovom konope

   Autoflower semená

   Samokvitnúce, tzv. autoflowering semienka rastú veľmi rýchlo a s minimálnym úsilím. Tieto odrody dosiahnu kvetu už asi za 8 týždňov po vyklíčení. Niektorí pestovatelia sa špecializujú na pestovanie rýchlo kvitnúcich semien, napr. Easy Bud. Tieto zvláštne semená samokvitnúcich rastlín sú zrelé už 56. deň po naklíčení semien. Rast tak trvá len 7 týždňov. Rastliny sa vyznačujú príjemnou vôňou a vysokým vzrastom. 

    
   Autoflower odrody sa najlepšie pestujú v pol litrovej nádobe. Semená samokvitnúcich odrôd sa vkladajú do kontajnerov, až keď vyklíčia (ale môžu byť vysadené aj priamo).

   Pre samokvitnúce semienka sa využíva v Holandsku tento postup pestovania: podľa našich skúseností je najlepšie, namočiť semená najprv na 48 hodín do vody pri izbovej teplote. Po uplynutí tejto doby by mali byť vidieť biele klíčky vystupujúce zo semena. Teraz je potrebné naklíčené semienka preniesť na teplé, ale tmavé miesto, kde bude opäť asi 48 hodín. Potom by ste mali vidieť vyrastajúce korienky. Opatrne premiestnite naklíčené semienka do kvetináčov vysypaných perlitom alebo jemnou zeminou. Naše skúsenosti ukázali, že ak ľahko orosíme pôdu a prekryjete ju priehľadnou fóliou, urýchlite naklíčenie semien. Fóliu na niekoľkých miestach opatrne prepichnite. Snažte sa udržiavať semená vlhké (rosením), nepoužívajte však príliš veľa vody, pretože prílišné zamokrenie znižuje rast koreňov. Ak majú rastlinky dostatočné korienky (4 - 5 cm) môžete ich presadiť do nádoby o väčšej veľkosti. V najbližších 6 - 8 týždňoch bude potrebné ich sledovať a hnojiť podľa potreby odrody. Priemerná doba kvetu u autoflowering rastlín je 8 týždňov. Viac o autoflower odrodách v článku TU.

  • regulérní semena

   Regulárne alebo tiež štandardizované semená sú neupravené, ale šľachtené semená konope. Pravdepodobnosť samičej rastliny (marihuany) je asi 50%.

   výhody: najlepšia genetika, väčší výnos, možnosť šľachtenia a tvorby nových semien

   nevýhody: pravdepodobnosť samice ku samcovi asi 50/50

   viac v článku feminizované x regulárne semená

   Regulárne semienka

   Semená konope sa vyskytujú v tzv. Štandardizovanej forme - tj. bez ďalších šľachtiteľských úprav. Regulárne semená sa vo veľkom ponúkali do roku 2009, po príchode feminizovaných šiel ich význam veľa nadol. Štandardizované semená, ktoré nemajú upravené hormóny tak, aby vyrástla iba samičia rastlina. Je teda čisto otázkou prírody, či vyrastie samec alebo samica konope. Regulárne semená sú rozšírené najmä medzi skúsenými pestovateľmi, ale taktiež medzi ľuďmi s obmedzeným rozpočtom. Pravdepodobnosť samičej rastliny je stále vyššia a tak môže pestovateľ na kúpu 10 regulárnych semien značne zarobiť. Aj s minimálnou pravdepodobnosťou je takmer vždy zaručených pár samičích kvetov.

  • indoor

   Pestovanie vnútri. Modely konope vhodné pre vnútorné použitie.

   viac o pestovaní indoor

   Pestovanie rastlín indoor je medzi pestovateľmi po celom svete veľmi populárne. Pestovanie v interiéri poskytuje mnoho výhod. Výsledok vnútorného pestovania tak nezávisí výhradne na matke prírode. Vlastnou činnosťou môžete zaistiť, aby boli splnené všetky vaše požiadavky na rastliny. K dispozícii je široká škála rastlín, ktoré sú určené na pestovanie v interiéri. Výber správnej odrody sa stáva veľmi dôležitým krokom, ktorý má priamy vplyv na vlastnosti rastlín.  

  • outdoor

   Pestovaný vonku. Modely konope vhodné do našich klimatických podmienok navonok.

   Článok k pestovaniu outdoor

   Pre mnohých milovníkov pestovania je jar tým najmilším obdobím celého roka, pretože sa jedná o ročné obdobie, kedy začína sezóna vonkajšieho pestovania rastlín. K dostaniu je veľký výber exteriérových rastlín, ktoré sú vhodné do každého podnebia po celom svete. Z konope sa vonku darí najmä odrodám Cannabis sativa, ktorá dorastá do výšky až 180 cm. Konope druhu indica je v holansku pestované skôr na balkónoch, pretože nedosahuje takej výšky. 


   Pestovanie vonku je pre rastlinu najšetrnejšie, pretože exteriérové podmienky sú pre rastliny najprirodzenejšie hlavne z hľadiska dodávky väčšieho množstva svetla. Nie je potreba zaoberať sa únikom svetla, účty za elektrinu, striedaním svetla a tmy ... Slnečný svit poskytuje mnoho ďalších výhod. Na rozdiel od interiérového pestovania, je totiž spodná časť rastlín takmer rovnako plne vyvinutá ako časť vrchná. Avšak v exteriérových podmienkach hrozí rastlinám veľké nebezpečenstvo v podobe hlodavcov, zveri, poveternostných podmienok (búrky, vietor, krupobitie, ...) Aj z tohto dôvodu je výhodnejšie pestovať rastliny v prenosných nádobách alebo v skleníku. Je dôležité postaviť dostatočne vysoký plot a pozemok navštevovať minimálne raz za dva týždne, a pokiaľ možno aj častejšie, pretože rastliny treba taktiež pravidelne zalievať. Ak nemáte skleník, radšej nepestujte rastliny hydroponicky kvôli nebezpečenstvu odparovania. Pri hľadaní vhodného miesta pre skleník je dôležité sledovať, na ktorom mieste svieti slnko najdlhšie a najviac. 
   Ideálne sú polohy, kde dopoludnia svieti v rozmedzí od 4 do 10 hodín, ideálne však 5 - 8 hodín. Odhad je naozaj veľmi náročný, ak žijete severne od 30 ° zemepisnej šírky smerom na juh, pretože tu sú dni extrémne krátke.
   Najviac svetla prekvapivo nezískate na južnej a JZ strane svahu. Výhodné sú voľné plochy na severnej strane svahu s dobrou južnou expozíciou. Niektoré knihy uvádzajú, že rastliny reagujú lepšie na dopoludňajšie slnko ako na popoludňajšie, takže ak máte možnosť vybrať si medzi týmito dvoma, dopoludňajšie slnko bude určite lepšie. Ak sa rozhodnete pre výstavbu prístrešku pre rastliny, zamerajte sa na skleníky, kôlne alebo stavby podobných štruktúr. Vnútri by mali byť steny vymaľované bielou alebo striebristou, ktorá nepohlcuje svetlo.  

   Pri presádzaní rastlín do exteriéru (záhrady) vykopte veľmi hlbokú jamu. To vám umožní pestovať oveľa vyššie rastliny. Ak je rastlina veľmi hlboko pod úrovňou plotu, môže vyzerať v období žatvy omnoho menšia, než v skutočnosti je. Korene v zemi by mala vždy chrániť ešte nádoba, v ktorej je uložený koreňový bal. Rastlina tak nebude nikdy koreňmi v pôde plne viazaná. Rastliny pestované mimo nádobu, teda voľne v záhrade, sú síce oveľa bujnejšie, avšak ich nemožno nijako presúvať! Pre vonkajšie pestovanie je teda naozaj praktickejšie, z dôvodu ľahkého transportu, umiestnenie v kvetináčoch, pretože je ľahšie rastliny bleskovo skryť, pokiaľ dôjde k nejakej neočakávanej návšteve (opravár, znalec) alebo udalosti (požiar, krupobitie, atď.).

   Semená outdoor marihuany z ponuky nie sú určené na pestovateľské účely. Semená konope slúžia výhradne ako suvenír pre zberateľské účely. Zásadne neodporúčame pestovať konope z ponúkaných semien kvôli možnému porušeniu platných zákonov ČR.

  • model

   Model, anglicky "strain", je označenie šľachteného konope rovnakej genetiky. Každý model má svoje charakteristické vlastnosti ako výšku, košatosť, obsahy látok, veľkosť listov, sfarbenie, dĺžku kvitnutia, dĺžku rastu .. Aj modely rovnakého názvu sa však môžu líšiť medzi jednotlivými výrobcami, najmä potom obsah THC a klíčivosť semien.

   napríklad: white widow - typické pre svoj biely vzhľad (obsah THC); purple - fialové sfarbenie listov, ai.

    

  • výnos

   Výnos je zber marihuany z konope. Uvádza sa za mokra, teda čerstvá. Pokiaľ nie je uvedené inak platí, že ide o počet gramov na 1m2 pri pestovaní vnútri (indoor).

  • sativa

   Konope siate - cannabis sativa. Tvorí vyššiu ale redšiu rastlinu, asi 1.5m vysokú ale môže mať až 3 metre. Má výrazný obsah THC a pôsobí viac povzbudzujúcim účinkom.

   viac o konope siatom

   Konope siate, cannabis sativa, je pravý opak konope indického, ktoré má oveľa menšie listy, silnejší lodyhu a rastie a zreje rýchlejšie. Konope siate rastie výrazne pomalšie ako konope indické, ale je schopné dosiahnuť výšku viac ako 200 centimetrov počas jedinej sezóny. Pôvodne sa vyskytovalo v Kolumbii, Mexiku, Thajsku a juhovýchodnej Ázii. Konope siate je typické nižším množstvom chlorofylu a pigmentu (svetlejšia zelená farba), ktoré chránia rastlinu pred nadmerným slnečným žiarením. Táto odroda vyžaduje oproti konope indickému viac svetla. Hoci konope siate dlhšie klíči aj kvitne a výnos je zvyčajne nižší ako u konope indického, jeho obsah THC je veľmi vysoký. Thajské konope siate dosahuje výšku prevyšujúcu s prehľadom 200 cm a je vhodnejšie pre outdoor. Účinok konope siateho je často charakterizovaný ako povznášajúci a vysoko energetický. Ovplyvňuje hlavne činnosť mozgu a dodáva pocit optimizmu. Taktiež poskytuje aj úľavu od bolesti. Semená konope siateho z ponuky nie sú určené na klíčenie a následné pestovanie. Semienka sú balené v obaloch pre zberateľské účely. Pestovanie konope je podľa platných zákonov ČR zakázané.

  • indika

   Konope indické - cannabis indica. Tvoria menšie a hustejšie rastlinu, asi 1m vysokú. Je koncentrovanejšie na obsah látok, využíva sa viac ako liečebné konope. Má skôr upokojujúce účinky.

   viac v článku Sativa vs indica

   Konope indické, cannabis indica, pochádza pôvodne z krajín, ktoré produkujú hašiš, ako sú Afganistan, Maroko a Tibet. Sú to rastliny nižšieho vzrastu so širokými listami a tmavo zelenou farbou. Po odkvitnutí sú zrelé už za 6 až 8 týždňov. Kvety majú silnú zemitú chuť a sladkú až ovocnou vôňou. Dym z konope indického je všeobecne ťažký, spôsobujúci miernu ospalosť vďaka množstvu obsahu THC. Konope indické má kratšie vegetačné obdobie ako konope siate. Listy obsahujú viac chlorofylu a farbiva, preto sú listy tmavšie než u konope siateho. Výnos je taktiež vyšší, hoci výnos konope siateho má silnejšie účinky THC. Indické konope poskytuje relaxáciu, odreagovanie od stresu a celkový pocit pokoja a vyrovnanosti. Poskytuje taktiež celkovú úľavu tela od bolesti a často používa pri liečbe nespavosti. Rôznymi kombináciami konope siateho a indického vzniká veľké množstvo hybridov (krížencov). Výsledný hybrid vykazuje typické znaky oboch odrôd. Semená konope indického z ponuky nie sú určené na klíčenie a následné pestovanie. Semienka sú balené v obaloch pre zberateľské účely. Pestovanie konope je podľa platných zákonov ČR zakázané.

  • THC

   THC - tetrahydrokanabinol - je najvýznamnejšia z látok v konope. Ako jediná je regulovaná zákonom a to do 0,3% v rastline. Šľachtené modely konope obsahujú THC od 7 do 25%.

   Má výrazné povzbuzujúce účinky. 

   viac o aktívnych látkach v konope

  • CBD

   CBD - kanabidiol - je druhou najvýznamnejšou látkou v konope, ktorú ale neupravuje vo väčšine krajín zákon. Modely s vysokom obsahom CBD sú hitom posledných rokov. Má silné využitie v lekárstve. Konope obsahuje do 1% CBD, niektoré modely majú však 1.5%. Špeciálne šľachtené CBD modely konope obsahujú aj 5% tejto látky, vždy na úkor THC. 

   Má výrazné upokojujúce účinky. 

   viac o aktívnych látkach v konope

 • Možnosti hledání v katalogu

  V kategórii semien marihuany môžete filtrovať podľa týchto kritérií

  • umiestnenie - indoor | outdoor | skleník
  • pohlavie semien - feminizované | regulárne
  • balenie - počet semien v originálnom balení
  • výrobca - seedbanky produkujúce semená
  • typu kvitnutia - autoflowering | obyčajné semená
  • genotypu - cannabis sativa | indica
  • výšky - malé | stredné | veľké
  • dĺžky kvitnutia - doba rastu od semienka po kvet
  • výnosu - obsah marihuany v rastline
  • chuť - aróma a chuť genetiky
  • efekt - sedatívne alebo povzbuzujúce účinky
  • ocenenie - s ocenením alebo bez neho
  • obsah THC - maximálne možné THC v rastline
  • obsah CBD - priemerný obsah CBD v rastline
  • liečebné - podľa konkrétneho využitia konope
  • náročnosť - malá | stredná | velká
 • Seznam výrobců

  Kompletný zoznam výrobcov

 • Obaly semen

  Ukážky obalov jednotlivých výrobcov

  semena paradise seeds

  semena dinafem

  semena green house

  semena sensi seeds

  semena royal queen seeds

  semena Fair seeds

Pestovanie

 • Klíčení semen

  Štandardizovaný postup pri klíčení semien

  • použite pestovateľské miestnosti so stabilnou teplotou 20 stupňov Celzia.
  • použite zeminu s hodnotou pH ± 7.0. - Zemina by nemala byť príliš suchá alebo príliš vlhká.
  • do živnej pôdy v nádobe zasadíte semienko asi 5 mm hlboko. - Po výseve stlačte zľahka zeminu, to podporí aj pučanie.
  • Sprejujte pôdu zľahka vodou. - Zakryte nádobu priehľadnou fóliou, alebo použite plastový skleník na to určený, tak aby bol dosiahnutý optimálny skleníkový efekt.
  • po 1 až 10 dňoch semienka vyrašia na povrch. Teraz odstráňte plastovú fóliu alebo plastový kryt.
  • pokropte zem pravidelne vodou, a počkajte až horná vrstva zaschne a následne pokropte opäť.
  • po 1 - 2 týždňoch budú sadenice dostatočne silné, a potom ich vložte ich do väčšieho kvetináča.

  bližší popis ako na klíčenie semien

 • Problémy pěstování

  Problémy s klíčením - najčastejšie chyby klíčenia

  Poblémy semenáčikov - komplikácia rastlín do 10cm

  Problémy s živinami - žltnutie listov, fľaky na listoch, zvädnutosť

  Problém s koreňmi - koreňová hniloba, zápach koreňov

  Nejčastejší škodcovia 1 - vošky, roztoče, mušky, vši, slimáci, tabakový vírus

  Nejčastejší škodcovia 2 - húsenice, červy, lesná zver + pleseň

 • Jaká je klíčivost semen

  Semená šľachtených druhov konope majú klíčivosť v závislosti na výrobcovi od 90% do 100%. U technického konope je klíčivosť nižšia, asi 60%.

 • Jak na pěstování

  Prejsť na Sprievodcu pestovaním indoor & outdoor

  Kompletné informácie o pestovaní technického konope od semienka po finálnu rastlinu.

  viac v článkoch o pestovaní