Konope pozná človek už tisíce rokov. Okrem toho, že ponúka rekreačné potešenie a liečebné výhody, konopné vlánky majú mnoho praktických využití a semená konope sú vysoko výživným zdrojom potravy. To dalo konope trvalé celosvetové uznanie, ktoré nevykazuje žiadne známky spomalenia. V skutočnosti záujem o konope a jeho genetiky nikdy nebol väčší.

Text iba pre vzdelávacie účely, vždy sa informujte o aktuálnej platnej legislatíve svojej krajiny!


Konope a sex.

Konope a sex.

Táto kombinácia vždy vzbudzovala zvedavosť a kontroverzie. Čo však skutočne vieme o vplyve konope na naše intímne chvíle? V našom novom článku sa do tejto témy ponoríme hlbšie a preskúmame, ako môže konope ovplyvniť fyzické aj psychické aspekty sexuálneho zážitku.


Pôvod konope: Ako sa táto rastlina rozšírila po celom svete?

Pôvod konope: Ako sa táto rastlina rozšírila po celom svete?

Aj keď sa zázraky liečivého konope môžu zdať ako relatívne nový objav ,východné kultúry ho používajú a dokumentujú už tisícky rokov. Mnohé rôzne civilizácie pestovali túto rastlinu a používali jej semená ako potravu, vlákna na výrobu textílií a povrazov a kvety ako liek a psychoaktívnu látku pri duchovných obradoch. Konope bolo pre našich predkov veľmi užitočnou rastlinou a je ňou aj dnes.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom,ako sa konope rozšírilo po svete a ktoré kultúry ho začali používať ako prvé, tento článok je určený práve vám.


Marihuana: návyk alebo zlozvyk?

Marihuana: návyk alebo zlozvyk?

Rozhovor na emotívnu tému, a to, či je konope potenciálne návyková látka alebo len predmet spoločenskej stigmy. Pripravte sa na analýzu rôznych pohľadov a argumentov, ktoré nám pomôžu lepšie pochopiť túto zložitú tému.


Zoznámte sa s naším partnerským programom Cannapio!

Zoznámte sa s naším partnerským programom Cannapio!

Dnešný článok vám poskytne základné informácie a podrobnosti o tom, ako funguje náš partnerský program. Čo z neho môžete získať a čo môžete ponúknuť svojim klientom? Povieme vám to v nasledujúcich riadkoch...


Pravda o predávkovaní konope: Mýtus alebo skutočnosť?

Pravda o predávkovaní konope: Mýtus alebo skutočnosť?

Predstava, že sa konope môžete predávkovať, je jedným z najstarších nedorozumení o tejto rastline. Konope je známe svojou relatívnou bezpečnosťou a nízkym rizikom prenosu. Vedecké štúdie potvrdzujú skutočnosť, že prenos konope je mimoriadne zriedkavý a nebol zaznamenaný žiadny prípad úmrtia v dôsledku požitia konope.