Acai olej (Euterpe oleracea) 10ml

Cena
5,80 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7329

Skladom
ks

Acai olej sa veľmi ľahko vstrebáva a nezanecháva mastný pocit. Vďaka svojim hydratačným účinkom je vhodný pre všetky typy pleti. viac

Acai olej (Euterpe oleracea) 10 mlNáš organicky vytvorený nerafinovaný Acai olej sa získava z malých tmavo fialových bobúľ palmy acai, známej aj ako palma assai, pochádzajúcej z Brazílie a ďalších regiónov južnej a strednej Ameriky.

Malé bobule boli po generácie šľachtené miestnymi a domorodými riečnymi ľuďmi amazonského pralesa za účelom povzbudenia zdravia a výživy, ktoré bobule acai poskytujú vo forme ovocia, ale aj na výrobu výživného olejaOvocie açaí v skutočnosti obsahuje skutočne úžasný nutričný profil s kombináciou omega-3, omega-6 a omega 9 esenciálnych mastných kyselín, ktoré podporujú bunkovú štruktúru, fytosteroly, vitamíny ako B1, B2, B3, E a C, minerály ako fosfor, vápnik a draslík a esenciálne aminokyseliny.

A čo je dôležitejšie, ovocie acai je bohaté na antokyány a fenoly, čo sú silné antioxidanty. Acai olej je veľmi ľahký olej, ktorý sa ľahko vstrebáva bez toho, aby vyvolal mastný pocit, pokožku pritom zanecháva hlboko hydratovanú.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJABohatý obsah živín prítomných v oleji Acai a jeho pôsobivé hydratačné schopnosti robia z oleja vynikajúcu voľbu pre všetky typy pleti. Olej je však špeciálne vhodný pre použitie vo formuláciách starostlivosti o pleť určených pre zrelú, suchú, poškodenú alebo problémovú pleť, navyše vyhladzuje jemné vrásky.

Acai olej je bohatý zdroj antokyanov, jemne vyrovnáva tón pleti, dodáva pokožke lesk a zdravý vzhľad. Účinne obnovuje pružnosť pokožky a obsahuje antibakteriálne vlastnosti a veľmi ľahko sa vstrebáva do pokožky.

Acai olej je zároveň vysoko prospešná zložka vo formuláciách určených na liečbu akné, na zníženie opuchu a na zmiernenie bolesti svalov.

Acai olej je bohatý na fenoly, má bohatý výber výživných mastných kyselín, má protizápalové vlastnosti a je plný antioxidantov, vďaka ktorým je olej pozoruhodnou zložkou na použitie v prípravkoch osobnej starostlivosti proti starnutiu.

Vyživuje a chráni pokožku pred stratou vlhkosti a zároveň minimalizuje výskyt jemných línií a dokáže rozžiariť pleť. Protizápalový účinok oleja z oleja Acai tiež upokojuje príznaky zápalových kožných stavov, ako je ekzém, ružovka a psoriáza.

Parametre

Terpény limonen, myrcen, terpinolen
Objem 10 ml