Afrikán - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
8,60 € s DPH

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8210

Skladom
ks

Esenciálny olej z afrikánu má silnú, teplú, sladkobylinnú, výraznú ketonickú (štipľavú) arómu s veľmi mohutným ovocným podtónom, pripomínajúcim zelené jablko. viac

Afrikán ( Tagetes minúta ) - 10ml

Esenciálny olej afrikán, tiež nazývaný Tagetes Marigold alebo Aksamitník menší, je destilovaný parou z jasne oranžových kvetov rastliny Tagetes minuta, nazývanej aj nechtík mexický.

Tagestes (čeľaď: Asteraceae), tiež známy ako nechtík južnej, pochádza z južnej polovice Južnej Ameriky. Bol zavedený po celom svete a stal sa naturalizovaným v Európe, Ázii, Austalazii, Severnej Amerike a Afrike. Je vysoká vzpriamený s drobnými kvetmi. Listy sú jednoduché (laločnaté alebo nelaločnaté, ale nie sú oddelené v lístkoch) so striedavým usporiadaním. Čepeľ listu má zuby aj laloky. Hlava kvetu má trubkovitý kotúč a lúčovité kvety.

Využitie oleja z afrikánu

Tagetes olej je obľúbená prísada v parfumérii, hojne používaná vo francúzskych parfémoch. Okrem sviežej a povznášajúcej arómy sa Tagetes tiež pripisuje vlastnosti, ako je antiinfekčná, antimikrobiálna, antibiotická, antispasmodická, antiparazitická, antiseptická, insekticídna a sedatívna látka. Esenciálny olej Tagetes (Marigold) môže tiež pomôcť zmierniť nežiaduce svalové kŕče a znížiť prítomnosť nežiaduce mikrobiálne aktivity. Tagete olej hĺbkovo vyživuje a omladzuje pokožku, prípadne pomáha s omladením buniek a lokalizovaným hojením tkanív. Ďalej si poradí s príznakmi ekzému, psoriázy a ďalších nevzhľadných zápalových kožných ochorení.

V aromaterapii sa Tagetes často používa na zlepšenie kvality spánku a zníženie úrovne úzkosti. Môže pomôcť odstrániť škodlivú energiu, povzbudiť duševnú jasnosť a podporiť väčšie osobné vedomie.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml