Ajowan - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
6,80 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8231

Skladom
ks

Všetky časti tejto byliny majú veľmi silnú vôňu, preto je tiež známa ako Ugragandha v sanskrte. Semená majú horkú a štipľavú chuť, trochu ako oregano, a pre svoju silnú aromatickú esenciu sa často pridáva do karí a nakladanej zeleniny. viac

Ajowan ( Trachyspermum ammi)

Esenciálny olej Ajowan, nazývaný aj esenciálny olej Ajwain, je destilovaný parou zo sušených semien rastliny Trachyspermum ammi (synonymum Carum copticum) rastúcou v Indii. Táto svetlo žltá až hnedastá tekutina so svojou silnou, ostrou, štipľavou, liečivo korenenou vôňou je široko používaná v ajurvédskych prípravkoch, akordoch korenia, kulinárskych tónoch a lekárnických zmesiach.

Využitie Ajowan

Esenciálny olej Ajwain je dôležitým zdrojom tymolu, najúčinnejšie terapeutické zložky známe pre svoje antiseptické, antimikrobiálne, anestetické a bolesť tíšiace vlastnosti. Ajowan olej sa tradične používa v ajurvédskej medicíne na utíšenie bolesti kĺbov spojené s reumatoidnou artritídou. Tento zázračný esenciálny olej má nematocídne a anthelmintické vlastnosti, ktoré inhibujú rast škodlivých baktérií a parazitov v tráviacom systéme. Esenciálny olej Ajwain je tiež silný antibakteriálny prostriedok, ktorý pomáha liečiť a predchádzať bakteriálnym infekciám v tele. Dokáže neutralizovať voľné radikály, znížiť zápal, zlepšiť dýchanie, zabíjať mikróby a odpudzovať hmyz.

Emočne a energeticky esenciálny olej Ajowan osviežuje a prebúdza. Tento hydrosol môže pomôcť stimulovať duševnú jasnosť a podporovať pozitívny pohľad na život.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml