Angelika - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
9,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8241

Skladom
ks

Často radená ranými bylinkármi do popredia liečivých rastlín. Angelika je zároveň jemne stimulujúca a zároveň sedatívna. Jeho relaxačný účinok ho robí rovnako účinným ako zázvor pri podpore trávenia. viac

Angelika ( Angelica archangelica)

Esenciálny olej z koreňa Angelica je destilovaný parou z koreňov kvitnúcej dvojročnej rastliny Angelica archangelica starostlivo pestovanej vo Francúzsku. Tento esenciálny olej, označovaný aj ako záhradná archangelika, divoký zeler alebo nórska archangelika, má veľmi jemnú, bohatú zemitú, zeleno-bylinnú, extrémne húževnatú arómu s piepornými vrchnými tónmi a čistými korenistými pižmovými zadnými tónmi.

V dávnych dobách sa verilo, že Angelica archangelica odháňa zlých duchov a používala sa pri pohanských sviatkoch. Jeho neskoršie spojenie s anjelmi, v jeho botanickom názve av mnohých európskych jazykoch, sa predpokladá, že pochádza zo skutočnosti, že vykvitol okolo 8. mája, v deň sviatku svätého Michala Archanjela.

Využitie oleja Angelika

Esenciálny olej Angelika je uctievaný pre svoju vôňu v jemných vonných, prírodných parfémoch a kozmetických aplikáciách. Aróma má pozoruhodnú hĺbku, perzistenciu a difuzivitu, vďaka čomu sa široko používa ako základný tón a môže pomôcť pôsobiť ako prírodný fixátor. Spolu s jeho použitím v prírodnej parfumérii je esenciálny olej Angelica taktiež užitočný pri zvládaní bolesti a zápalu, svalových kŕčov a nežiaduce bakteriálne, plesňové alebo vírusové aktivity. Anjelický koreňový olej môže tiež pomôcť pri revitalizácii matnej a preťaženej pokožky tým, že podporuje zdravú mikrobiálnu rovnováhu. Tento všestranný olej taktiež podporuje detoxikačné procesy a využíva sa pre svoj podporný účinok na dýchacie funkcie.

Emočne a energeticky je koreňový olej Angelica hrejivý a inšpirujúci. Tento esenciálny olej je neuveriteľne povznášajúci a môže pomôcť podporiť rovnováhu a pokoj , najmä v dobách situačnej úzkosti a depresie. So svojou hlbokou uzemňujúcou arómou je esenciálny olej z koreňa angeliky tiež skvelou voľbou pre podporu hlbokého a pokojného spánku. O tomto esenciálnom oleji sa tiež hovorí, že má afrodiziakálne vlastnosti a môže byť použitý na navodenie zmyselných nálad.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml