Bazalka - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
7,60 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8199

Skladom
ks

Bazalkový olej má živú, korenene zelenú, sladkú bylinkovú arómu. Je široko používaný v prírodnej parfumérii pre svoj komplexný svieži zeleno-bylinný charakter a bohaté balzamické podtóny. viac

Bazalka (Ocimum basilicum) - 10ml


Esenciálny olej zo sladkej bazalky je destilovaný parou z jemných, krásne aromatických listov rastliny Ocimum basilicum, rastúcej v bujných himalájskych údoliach Indie.

Bazalkový olej, známy aj ako „sladká“, „pravá“ a „európska“ bazalka, je chemotyp Linalool. Zistilo sa, že najmä chemotyp Linalool je sladší a považovaný za najbezpečnejší zo všetkých odrôd bazalky pre miestne použitie. Linalool je prevládajúcou chemickou zložkou v tomto druhu bazalky a prepožičiava tomuto oleju chladný, jemný drevitý charakter. V menšom percente je tiež prítomný Methyl Chavicol (Estragol), zložka zodpovedná za mierne tóny podobné anízu.

Využitie oleja z bazalky


Bazalkový esenciálny olej má širokú škálu aplikácií od zostrenia duševného stavu až po zmiernenie únavy. Okrem toho, že pomáha zmierniť nežiaduce svalové kŕče (protizápalovo), bazalkový esenciálny olej je užitočný na zníženie miernej bolesti a zápalu (analgetikum). Znižuje prítomnosť nevítaných baktérií alebo rastu plesní (antibakteriálne). V starostlivosti o pleť pomáhajú účinné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti bazalkového oleja aj pri kontrole prepuknutia akné a vyrážok. Môže byť tiež použitý na liečbu bodnutí hmyzom a kožných ochorení, ako je psoriáza. Esenciálny olej z bazalky je bohatým zdrojom flavonoidov a antioxidantov, pôsobí aj ako účinný prostriedok proti starnutiu, ktorý napína pokožku, bojuje proti poškodeniu voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Zabraňuje vzniku vrások, jemných liniek a stareckých škvŕn na pokožke.

V aromaterapii sa bazalkový esenciálny olej používa na obnovenie duševnej bdelosti a boj proti únave, pretože je prirodzene stimulant. Tento esenciálny olej je neuveriteľne povznášajúci av ajurvéde je veľmi uctievaný pre svoju schopnosť naplniť duševnú silu a zbystriť myseľ. Povznášajúcu vôňu esenciálneho oleja z bazalky možno inhalovať na zmiernenie bolestí hlavy, upokojuje a upokojuje.

Ako používať


Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok, nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml