Borievka obyčajná - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestovník

Cena
8,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8223

ks

Esenciálny olej z borievkových bobúľ má so svojou sviežou, drevito-balzamikovou, ľahko sladkastou vôňou bohatú históriu tradičného použitia a výhod. Esenciálny olej z borievky je široko používaný ako kulinárska vonná zložka a je hlavným aromatickým činidlom ginu. viac

Borievka obyčajná ( Juniperus communis ) - 10ml

Náš organicky vytvorený borievkový esenciálny olej je destilovaný parou z úžasných modrých plodov vždyzeleného stromu Juniperus communis pestovaného v zalesnených oblastiach Indie.

V prírodných vonných aplikáciách je borievkový olej považovaný za stredný tón. Jasná lesná vôňa borievkového esenciálneho oleja sa dobre mieša s ďalšími esenciálnymi olejmi z dreva, ihličnanov, bylín, korenia, mäty a kvetov. Všetky nadzemné časti kríky borievky možno destilovať, ale zrelé bobule sú považované za najterapeutickejšiu časť rastliny.

Využitie oleja z borievky obyčajného

Bohato balzamový a živične sladký borievokový esenciálny olej pri vdýchnutí priamou dlaňou alebo difúziou podporuje čisté dýchanie, detoxikáciu a čistenie. Takto použitý, spolu s terapeutickou masážou, borievok povzbudzuje, posilňuje a osviežuje telá a tiež podporuje detoxikáciu pokožky. Tento esenciálny olej je tiež užitočný, keď chcete pomôcť s menšou bolesťou a zápalom, aj znížiť prítomnosť nežiaducich baktérií a plesní. Pre silnú podporu imunity je olej najlepším variantom pre použitie v domácich čistiacich receptoch a zmesiach na prechladnutie a chrípku . Esenciálny olej z borievkových bobúľ sa tiež pridáva do zmesí, ktoré pomáhajú pri bolestivých kĺboch, artritíde a bolestiach hlavy. Esenciálny olej Borievka obyčajná je medzi užívateľmi olejov obľúbená pre svoju úžasnú vôňu a terapeutické vlastnosti, či už je difúzna alebo topicky aplikovaná.

Vďaka schopnosti čistiť vzduch môže čerstvá aróma borievkového esenciálneho oleja z bobúľ vyvolať upokojujúci, uzemňujúci účinok. Zatiaľ čo medzi jeho atribúty patrí posilňujúci účinok na nervy, z psychologického hľadiska sa o borievky hovorí, že pozdvihuje náladu v dobách nízkej energie, úzkosti a slabosti.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné pou

Parametre

Objem 10 ml