Brahmi - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
8,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8208

Skladom
ks

Liečivé vlastnosti Brahmi sa spájajú s upokojujúcimi vlastnosťami organického sezamového oleja pre vyvážené účinky. Zvyšuje inteligenciu, dlhovekosť a pamäť a zároveň korelatívne znižuje senilitu a starnutie, rovnako ako lieči a hydratuje rôzne kožné stavy. viac

Brahmi ( Bacopa monnieri ) - 10ml

Bacopa monniera, nazývaná aj vodný yzop a Herpestis monniera, pochádza z mokradí južnej Indie, ale bežne rastie v Spojených štátoch, Európe a Afrike. Je to plazivá vytrvalá rastlina s malými listami a fialovými kvetmi, ktorá sa vyskytuje v teplých mokradiach. Je to veľmi bežná obojživelná rastlina pánskych trópov, kde obýva brehy pomaly tečúcich riek a dobre sa jej darí v mäkkej až tvrdej, dokonca aj brakickej vode.

Brahmi sa používa na označenie dvoch rôznych ajurvédskych bylín - Bacopa monnieri a Centella asiatica. Brahmi je sanskrtské slovo, ktoré doslova znamená ženskú esenciu univerzálneho uvedomenia, rovnako ako podporovateľa jemnej všímavosti. Obaja sú tiež veľmi uctievaní pre svoje posilňujúce vlastnosti pre nervový systém.

Využitie oleja z Brahmi

Olej Brahmi, ľudovo označovaný ako Bylina milosti a Bylina mysliacej osoby, sa od staroveku používa vo folklóre aj v tradičnom systéme medicíny na zmiernenie všetkých druhov duševných ochorení s jeho neurofarmakologickými účinkami. Je to vynikajúci omladzovací prostriedok nielen pre myseľ a nervový systém, ale pre všetky systémy v tele. Bacopa podporuje správnu funkciu mozgu a nervov, prináša rovnováhu a pokoj do nervového systému, čím podporuje jasnosť a vedomie.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml