Cajeput - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestovník

Cena
7,60 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8205

Skladom
ks

Esenciálny olej Cajeput má sviežu, ovocnú, sladkú, bylinnú arómu podobnú gáfru. Dobre sa mieša s mnohými ďalšími esenciálnymi olejmi, vrátane tých z rodiny citrusových, kvetinových, mätových a drevených. viac

Cajeput ( Melaleuca cajuputi ) - 10ml

Esenciálny olej Cajeput je destilovaný parou z aromatických listov a vetvičiek Melaleuca cajuputI. Stromu, ktorý pochádza z Austrálie. Melaleuca cajuputi, známa tiež ako 'White Tea Tree', 'White Wood' a 'Weeping Paperbark Tree', zdieľa širokú škálu vlastností s eukalyptom a Tea Tree (obaja sú z rovnakého rodu, Melaleuca) v prírodnom zložení a vôni.

Názov Cajeput je odvodený od jeho indonézskeho názvu, kayu putih alebo White Wood. Stromy majú šedobielu papierovú kôru a nádherné biele, ružové a fialové kvety. Kvôli svojej kráse sa stromy Cajeput často používajú v krajinnom dizajne a sú tiež známe ako River Tea Trees, Weeping Tea Trees a Punk Tree. Strom Cajuput môže dorásť až 30 metrov na výšku a pochádza z Malajzie, Indonézie, Vietnamu, Jávy a Austrálie.

Využitie oleja z Cajeputu

Cajeput esenciálny olej obsahuje viac ako 70% 1,8 cineolu a je vhodný na použitie v širokom rade wellness aplikácií a formulácií určených na podporu imunitného systému . Tento esenciálny olej pomáha podporovať zdravú funkciu pľúc a dýchacích ciest , najmä ak chcete pomôcť znížiť preťaženie spôsobené prechladnutím alebo chrípkou, otvoriť a vyčistiť pľúca a podporiť dýchací systém, pokiaľ sa zdá, že je prítomná mierna infekcia. Cajuput olej je tiež užitočný, keď chcete zmierniť drobné bolesti, zápaly a nevítané svalové kŕče. Cajeput olej sa často kombinuje s rôznymi mäty a ďalšími rastlinnými látkami, aby sa vytvorili pleťové vody, balzamy a masti pre následné šoky po namáhavom cvičení. Okrem toho môže tento austrálsky esenciálny olej tiež pomôcť podporovať zdravý tráviaci systém.

Emočne a energeticky Cajeput olej povznáša a osviežuje. Tento esenciálny olej je upokojujúci a omladzujúci , najmä v období emočnej únavy a môže pomôcť podporiť optimizmus a znovu získať pozitívny výhľad. Jemná difúzia Cajeputu v kancelárskom prostredí – s inými esenciálnymi olejmi alebo bez nich – pomáha bojovať proti ospalosti a oživuje vzduch svojou dynamickou arómou podobnou mentolu.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml