Citronelový olej (Cymbopogon winterianus) 10ml

Cena
4,30 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7324

Skladom
ks

Citronelový olej je vhodný pre odpudzovanie komárov a iných druhov hmyzu. Pomáha aj v starostlivosti o pokožku a pri znižovaní bolesti a zápalov. viac

Citronelový olej (Cymbopogon winterianus) 10 mlNáš organicky vytvorený éterický olej citronela je destilovaný parou z vysokých zelených listov trávy Cymbopogon winterianus, známych aj pod názvom Citronella Grass, ktorá v Indonézii rastie divoko.

Citronelový olej má stredne silnú, sladkú citrusovú a drevitú vôňu, zástupcu tzv. strednej vôňe. Výborne sa mieša s éterickými olejmi v rodinách citrusov, kvetín, dreva, trávy a bylín.

Existujú dva typy éterického oleja Citronela, ktoré používame - Citronella éterický olej extrahovaný z trávy Citronella Java, ktorá je vďaka svojim krásnym a komplexným aromatickým profilom vyhľadávaná najmä výrobcami prírodných parfumov. Má sviežu, silnú vôňu pripomínajúcu citrón. V citronellale a citronellole, ktoré sú súčasťou oleja, je vyššia ako v odrode Ceylon alebo Nardus.

To znamená, že antiseptické a antimikrobiálne účinky budú silnejšie a aj deodorantné účinky budú vyššie.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJACitronelový olej sa pre svoj prirodzené repelenčné vlastnosti bežne používa na odpudzovanie komárov a iného otravného hmyzu. Je to antioxidant, pre to je aj fantastickou voľboudo zmesí pre starostlivosť o pokožku a omladenie pleti. Citronelový olej je tiež užitočný pri znižovaní nežiaducich bolestí a zápalov.

Hoci sa citronelový esenciálny olej najčastejšie používa vo formuláciách vonkajšieho typu, je to zároveň aj krásny a cenovo dostupný olej, ktorý je potrebné zvážiť pre zahrnutie do zmesí, ktoré vyžadujú osviežujúcu, povznášajúcu a čistú vôňu.

Citronelový olej citovo a energicky upokojuje pocity nadmerného pohybu a energie a zároveň odstraňuje smútok a apatiu. Tento éterický olej sa často používa na ochladzovanie a rozptýlenie negatívnych emócií. Je vynikajúcou podporou zdravého a hlbokého spánku.

Parametre

Terpény limonen, linalool, myrcen, ocimen
Objem 10 ml