Citrónová tráva - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
6,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8216

Skladom
ks

Esenciálny olej z citrónovej trávy sa používa v holistickej aromaterapii pre rad aplikácií, vrátane použitia vo formuláciách, ktoré pomáhajú čistiť a redukovať prítomnosť nežiaducich baktérií, mikróbov alebo plesní. viac

Citrónová tráva ( Cymbopogon flexuosus ) - 10ml

Esenciálny olej z citrónovej trávy je destilovaný parou z bohatých, korenených zelených tráv rastlín Cymbopogon flexuosus pestovaných na vidieku južnej Indie. Jedná sa o jemnú odrodu Lemongrass s nádherne odvážnou, citrónovou arómou; a výnimočné terapeutické vlastnosti.

Vysoká, vytrvalá rastlina Lemongrass má jemnú citrusovú chuť a používa sa v ázijskej kuchyni do polievok, čajov a karí, rovnako ako k rybám, hydine, hovädziemu mäsu a morským plodom.

Esenciálny olej z citrónovej trávy sa prirodzene skladá zo 70% z aldehydov Geranial a Neral, ktoré sú tiež spoločne známe ako Citral. Existujú dve hlavné odrody citrónovej trávy: východoindická citrónová tráva (Cymbopogon flexuosus), nazývaná aj tráva Cochin alebo malabarská tráva, a západoindická citrónová tráva (Cymbopogon citratus). Zatiaľ čo oba môžu byť použité zameniteľne, West Indian Lemongrass je vhodnejšie pre varenie; avšak východoindická citrónová tráva má vyššiu rozpustnosť v alkohole, a preto sa do značnej miery používa v parfémovom priemysle.

Využitie oleja z citrónovej trávy

Okrem toho, že pomáha redukovať nežiaduce baktérie, mikróby alebo plesne, je esenciálny olej z citrónovej trávy tiež známy tým, že pomáha zvládať menšie bolesti a zápaly, zmierňuje situačné depresie a pomáha podporovať zdravé trávenie . V aplikáciách starostlivosti o pleť sa esenciálny olej z citrónovej trávy používa na svoje adstringentné vlastnosti. Jeho obsah limonénu môže pomôcť rozpustiť prebytočný maz. Tiež čistí a tonizuje pokožku a pre tieto výhody sa často používa v produktoch starostlivosti o pleť. Vďaka vysokému obsahu citralu a geraniolu je východoindický olej z citrónovej trávy známy tým, že odpudzuje hmyz , ako sú komáre a mravce.

Emočne a energeticky môže esenciálny olej z citrónovej trávy prinášať útechu počas ťažkých emocionálnych prechodov a povzbudiť motiváciu počas obdobia úzkosti, stresu a depresie. Stimulujúca a osviežujúca aróma tiež povznáša a uvoľňuje, pomáha znižovať únavu a dodáva energiu mysli. Pri rozptýlení alebo použití v aróme inhalátora môže olej z citrónovej trávy pomôcť podporiť koncentráciu a dodať energiu.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml