Čučoriedkový olej (Vaccinium myrtillus) 10ml

Cena
4,40 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7317

Skladom
ks

Čučoriedkový olej sa používa pre starostlivosť o pleť. Má vysoký obsah antioxidantov. Čučoriedkový olej je veľmi výživný a rýchlo sa vstrebáva. viac

Čučoriedkový olej (Vaccinium myrtillus) 10 mlČučoriedky (Vaccinium myrtillus), známe aj ako európske čučoriedky, sú druhom jedlých lesných plodov, ktoré rastú hlavne v severnej Európe, ale vyskytujú sa aj v Ázii, Kanade a v niektorých častiach USA. Čučoriedky sa používajú po stáročia ako liečivo, tak ako jedlo. Sú kľúčovou súčasťou tradičnej európskej medicíny a často sa používajú na liečbu gastrointestinálnych a zrakových problémov, ako aj cukrovky a vysokého cholesterolu.


Čučoriedky sú známe vysokým obsahom polynenasýtených esenciálnych mastných kyselín a silných antioxidantov (najmä antokyanov - zodpovedných za tmavomodrú farbu bobúľ). Čučoriedky, ktoré sú výnimočné optimálnym pomerom omega 3 : omega 6, nemajú veľa plodov.VÝHODY POUŽÍVANIE OLEJAČučoriedkový olej sa získava zo semien bobule. Používa sa v priemysle starostlivosti o pleť ako vyživujúci prostriedok a vďaka svojim silným regeneračným vlastnostiam aj ako prostriedok proti prejavom starnutia. Pretože je obsah antioxidantov v čučoriedkovom oleji veľmi vysoký (najmä tokoferoly a karotenoidy), má pri aplikácii na pokožku potenciál neutralizovať voľné radikály, čím znižuje poškodenie a spomaľuje proces starnutia.


Čučoriedkový olej je skvelý pre upokojenie suchej a podráždenej pokožky. Mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 sú veľmi užitočné pri obnove lipidovej bariéry kože a jej integrity. Hoci sú čučoriedkové oleje veľmi výživné, súčasne sú aj relatívne ľahké a do pokožky sa vstrebávajú veľmi rýchlo, čo je ideálne pre pokožku náchylnú k akné.

Parametre

Terpény myrcen, terpinolen
Objem 10 ml