Grapefruitový olej (Citrus paradisi) 10ml

Cena
5 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7320

Skladom
ks

Grapefruitový olej je osviežujúci, má pozitívny vplyv na telo i myseľ. Uľavuje od bolesti a zápalov a pomáha budovať imunitný systém. viac

Grapefruitový olej (Citrus paradisi) 10 mlNáš organicky vytvorený grapefruitový olej sa lisuje za studena zo zvodne voňajúceho ovocia Citrus paradisi pochádzajúceho zo sadov juhoafrického vidieka. Náš grapefruitový esenciálny olej, ktorý oživuje, povznáša a dodáva emocionálny vztlak, má ľahkú, sviežu, citrusovú, sladkú a mierne horkú vôňu, vďaka určitým chemickým zložkám, ktoré sa vyskytujú len v grapefruitoch.

V grapefriutovom oleji, rovnako ako vo všetkých olejoch z citrusových šupiek, prevažuje limonén, jasný, citrónový monoterpén, ktorý poskytuje dokonale príjemnú vôňu, ktorú oceníte najmä pri rozptýlení v miestnosti ako osvieženie, ale aj dezinfekciu. Grapefruit (Citrus paradisi) je kríženec pomela (Citrus maxima) a sladkého pomaranča (Citrus x sinensis).

Jeho aromatický charakter sa takmer výlučne pripisuje silným stopovým zložkám, najmä nootkatónu a stopám zlúčeniny obsahujúcim síru.

VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJAOkrem toho, že je grapefruitový olej výnimočne osviežujúci, je známy aj širokým spektrom povznášajúcich účinkov na telo i myseľ. Esenciálny olej z grapefruitov je nápomocný pri znižovaní bolesti a úľave od zápalov, povzbudzuje imunitný systém, je dôležitým lymfatickým stimulátorom, no využíva sa aj ako účinné tonikum pre podporu zdravej pokožky.

Rovnako ako ostatné adstringentné citrusové oleje, aj grapefruitový olej obnovuje hladkosť a pružnosť a skrášľuje pokožku.

Grapefruitový éterický olej povznáša a čistí telo. Tento éterický olej podporuje pozitívnu energiu a je vítaným prostriedkom pri riešení napätia a situačnej depresie. Jemný, euforický grapefruitový éterický olej môže upokojiť a povzbudiť emócie a ducha a pomáha vyvažovať unavený a nadmerne stimulovaný nervový systém.

Jeho výborný aromatický profil má pri inhalácii rovnaké vlastnosti.

Parametre

Terpény karyofylen, limonen, myrcen
Objem 10 ml