Jamajské korenie - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
9,20 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8230

ks

Jamajské korenie, tiež zvané ako Nové korenie, pochádza z jeho podobnosti s vôňou kombinácie iného sladkého korenia čierneho korenia, klinčekov a škorice. Medzi Európanmi sa rýchlo stal obľúbeným pre svoje aromatické a liečivé vlastnosti. viac

Jamajské korenie ( Pimenta dioica)

Esenciálny olej z nového korenia, nazývaný aj esenciálny olej z jamajského korenia, je destilovaný parou zo sušených nezrelých bobúľ vysokých vždyzelených stromov Pimenta dioica (synonymum Pimenta officinalis) rastúcich na krásnych tropických karibských ostrovoch. Nové korenie, tiež známe ako Pimento, je užitočné pri príležitostných zažívacích problémoch av období sezónnych ochorení. Tieto úžasné vlastnosti robia z jamajského korenia perfektný olej, ktorý môžete mať po celý rok.

Využitie oleja z jamajského korenia

Dnes sa nové korenie široko používa ako ochucovadlo v potravinárskom a nápojovom priemysle. Esenciálny olej sa používa na aromatizáciu bylinných likérov, ako je Chartreuse a Benediktín. Vďaka tejto bohatej vôni sa esenciálny olej z jamajského korenia používa aj pre svoje preslávené vonné vlastnosti v mydlách a výrobkoch osobnej starostlivosti a tiež v parfémoch. Nové korenie je obľúbeným modifikátorom mnohých špičkových pánskych vôní a môže byť použité ako uzemňujúca vôňa pre kolínsku. Pomáha tiež pri bolestiach svalov a ponúka výhody tepla a taktiež analgetickú kvalitu. Jednou zo zdravotných výhod jamajského korenia je hrejivý olej, ktorý stimuluje krvný obeh a prietok krvi.

Emočne a energeticky môže pomôcť znížiť stres, únavu, depresie a pocity melanchólie. Tento esenciálny olej má tiež sedatívne a antispazmodické vlastnosti, môže pomôcť upokojiť úzkosť. Vzhľadom na to, že má menší obsah eugenolu ako list Pimento, je esenciálny olej z Pimento Berry populárnejší v aromaterapii. Exotická, sladko-korenená aróma esenciálneho oleja jamajského korenia po rozptýlení určite prenesie vaše zmysly medzi divoké tropické stromy a podmanivú krásu karibských ostrovov. Je tiež známy pre svoje silné afrodiziakálne vlastnosti.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml