Kakao - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
7,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8195

ks

Vďaka svojej bohatej, sladkej a čokoládovej aróme pripomínajúcej najjemnejšiu horkú čokoládu je možné kakaový olej použiť na pridanie zmyslu pre intrigy do parfumov. viac

Kakao (Theobroma cacao) - 10ml

Kakaový olej, tiež označovaný ako Cocoa Absolute, sa získava zo surových, sušených bôbov kakaovníka Theobroma.

Kakao je nazývané jedlom bohov s odkazom na mnohonásobné výhody jeho bôbov. Je bohatý na flavonoidy, antioxidačné zložky vytvárané rastlinami, aby zabránili predčasnému rozpadu ich buniek spôsobenému vystavením atmosférickým činiteľom, ako je vzduch, teplo a slnečné svetlo.

Využitie oleja z kakaa

Kakao olej má rad širokej škály aplikácií, vrátane aromaterapie av kozmetike pre domácich majstrov. Jeho veľmi zaujímavá a príjemná vôňa z neho robí vynikajúcu prírodnú vôňu, ktorú je možné pridať do dekadentných mydiel, pleťových vôd, kúpeľových bômb, prírodných parfumov a make-upu. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam zvyšuje produkciu kolagénu a chráni pokožku pred poškodením okolitým prostredím a rýchlym starnutím.

V aromaterapii je kakao známe tým, že otvára srdcovú čakru, lieči na fyzickej, emocionálnej a duchovnej úrovni. Tento nebeský a upokojujúci afrodiziakálny olej je vynikajúcou arómou na povznesenie ducha a inšpirujúcu zmyselnú kreativitu.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok, nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml