Klinčekový olej (Syzygium aromatum) 10ml

Cena
4,30 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7330

Skladom
ks

Klinčekový olej sa vyznačuje jedinečnou korenistou vôňou. Obsahuje eugenol, ktorý má významné uplatnenie v modernej stomatológii. viac

Klinčekový olej (Syzygium aromatum) 10 mlNáš organicky vytvorený éterický klinčekový olej je destilovaný parou z kvitnúcich karmínových púčikov stálezeleného stromu eugenia caryophyllus (syzygium aromatum), ktory rastie v lesoch Indonézie. Vďaka bohatej, teplej, sladko pikantnej vôni má klinčekový olej celý rad výhod v kozmetickom a farmaceutickom priemysle.Vďaka výnimočným antioxidačným schopnostiam bol klinčekový olej zaradený do množstva výživových doplnkov a zdravých receptov. Hlavnou chemickou zložkou oleja je eugenol, ktorý je zodpovedný aj za silnú vôňu klinčekového oleja. Eugenol je tiez dôležitou molekulou modernej stomatológie, objavuje sa vo farmaceutických výrobkoch používaných pri bolestiach zubov a ďasien.

VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJAEsenciálny klinčekový olej
sa najčastejšie používa pri liečbe menších bolestí a zápalov, najme pri bolestiach spojených so problémami zubov a ďasien. Esenciálny klinčekový olej je korenistý, so silným antioxidačným učinkom, najmä pri sezónnych ochoreniach, ked sa snažíme minimalizovať nežiaduce bakteriálne, vírusové alebo plesňové ochorenia.

Je vhodný aj pre podporu zdravého imunitného systému. Klinčekový olej je nesmierne prospešný pre normálne fungovanie tráviaceho traktu.

Esenciálny klinčekový olej sa skvele mieša s éterickými olejmi z dreva, korenia, citrusov, kvetov a bylín. Môže pomôcť pri zlepšovaní vône zmesí a formulácií, ktore maju "lekárnickú" či nepríjemné vôňu. Ďalej je skvelý aj pre svoje použitie v domácich vonných zmesiach.

Emocionálne a energicky sa Clove Bud Oil zahrieva a upokojuje. Vďaka korenenej povahe silice klinčekového oleja podporuje väčšie sebavedomie a v náročnom období či pri neočkávaných problémoch zvyšuje sebadôveru. Klinčekový olej je považovaný aj za afrodiziakum.

Parametre

Druh Hřebíček
Terpény humulen, karyofylen, myrcen
Objem 10 ml