Konopný Táta - Loupané konopné semínko 500g

Cena
10,10 €

Výrobca
Konopný Táta

Kód produktu
8917

Skladom
ks

Lahodná orechová chuť s ideálnym pomerom živín, minerálov a vitamínov. S 20 aminokyselinami sú ideálnym zdrojom bielkovín. viac

Popis je prevzatý od oficiálneho výrobcu Konopný Táta


Konopné semienka sú v súčasnosti označované za superpotravinu. Niet divu, ich chuť a účinky sú obľúbené už mnoho rokov a ľudia ich poznajú už od staroveku. Konopné semienka sa skladajú z 25 % bielkovín, 31 % tukov a 34 % cukrov. Obsahujú tiež 20 aminokyselín, ktoré sú esenciálnymi látkami pre bielkoviny. Tie pozitívne ovplyvňujú harmonické fungovanie imunitného systému a sú nevyhnutné aj pre tvorbu svalov a svalového tkaniva. Z ďalších látok, ktoré konopné semienka obsahujú, určite stojí za zmienku množstvo vitamínov A, B, C a E, chlorofyl, lecitín, horčík, vápnik, železo, chróm, draslík a ďalšie minerály. 


POUŽITIE A APLIKÁCIA KONOPNÝCH SEMIEN

Vylúpané konopné semená sa najčastejšie používajú ako posýpka na šaláty. Na zeleninu aj ovocie. Prípadne ich môžete zmiešať spolu s vodou a pripraviť si tak chutné mlieko. Skvele sa hodia do ovocných a zeleninových smoothies po tréningu alebo ako rýchle raňajky. Sú tiež skvelým doplnkom avokádových nátierok, cícerového hummusu, cestovín a šalátového pesta alebo na prípravu raw dezertov, ako sú mäsové guľky alebo datľové tyčinky. Deti ho milujú v zeleninových krémových polievkach. Vďaka lahodnej orechovej chuti je skvelým doplnkom hráškového, mrkvového alebo brokolicového krému. Lyžičku konopných semienok si môžete dať len tak, alebo keď vás prepadne hlad.


Parametre

Forma Konopné semínko
Hmotnosť 500g