Magnólia - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8244

Magnólia má intenzívne bohaté, zmyselné kvetinové tóny navrstvené pod zamatovými, jemnými, vanilkovo sladkými a zemitými tónmi pripomínajúcimi čaj. Suchá vôňa predstavuje skutočnú symfóniu vôní - bohaté, sladké kvetinové a čajové/senové tóny a náznaky tabaku. viac

Magnólia ( Magnolia champaca)

Magnólia má tie najunikátnejšie, zvodné, exotické kvetinové vône, aké si možno predstaviť – úplne odlišné od iných kvetov.

Kvety Champaca sú sýto oranžovo žlté, ale líšia sa farbou podľa lokality a podmienok pestovania. V mnohých oblastiach, kde sa jej darí, sa kvety používajú na okrasné účely a na bohoslužby v chrámoch. Vzhľadom k tomu, že kvety sú už dlho kultúrne významné v oddaných rituáloch Indie.

Využitie oleja z magnólie

Kvety šampanky boli a stále sa bežne používajú na výrobu attaru - považovaného za svätú vôňu - destiláciou oleja z kvetov priamo do nádoby obsahujúcej esenciálny olej zo santalového dreva. Je veľmi účinný a stačí ho len malé množstvo a bol by skvelý ako fixátor parfémov.

Veľmi zaujímavá a príjemná vôňa robí vynikajúcu prírodnú vôňu, ktorá sa pridáva do dekadentných mydiel, pleťových vôd, kúpeľových bômb, prírodných parfumov a make-upu. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam zvyšuje Champaca produkciu kolagénu a chráni pokožku pred poškodením životného prostredia a rýchlym starnutím. Magnólia má aj protizápalové vlastnosti a tiež osviežujúce, hydratačné a regeneračné účinky na pokožku.

V aromaterapii je vôňa Magnolia champaca dobre známa pre svoje upokojujúce schopnosti . Jennifer Peace Rhind vo svojich knihách naznačuje, že Champaca má na telo relaxačný, euforický účinok, možno podobný jazmínu alebo neroli. Zvodná a krásna vôňa vytvára nebeskú atmosféru, ktorá upokojuje, uvoľňuje a posilňuje myseľ po stresujúcom dni.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml