Manuka - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestovník

Cena
9,40 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8254

Skladom
ks

Kreatívne stratégie používané aromatickými rastlinami, ako je Manuka, aby prežili a prosperovali, sú komplexné, inovatívne a prispôsobivé. Tieto život-potvrdzujúce vlastnosti sú výhodné pre každého – aromaticky, fyzicky aj metaforicky – čo z Manuky robí skvelého spojenca pre zdravie a pohodu. viac

Manuka ( Leptospermum scoparium)

Esenciálny olej Manuka, tiež bežne známy ako olej z novozélandského čajovníka, je destilovaný parou z listov a vetvičiek kvitnúceho kríka Leptospermum scoparium ct East Cape. Manuky si po stáročia cenili Maorovia, ktorí pochádzajú z Nového Zélandu, odkiaľ nízky ker pochádza.

Existujú tri fenotypy Manuky pochádzajúce z Nového Zélandu a iba jeden z nich je bohatý na veľmi vyhľadávané triketóny. Esenciálny olej Manuka v skutočnosti preslávil svoj vysoký obsah triketónov, ktorý je špecifický pre Východné Kapsko Nového Zélandu, kde je schopnosť stromu vyrovnať sa s drsnými podmienkami prostredia legendárne.

Triketóny sú kľúčovými antagonistami grampozitívnych baktérií (viac ako Tea Tree) a sú prítomné vo zvýšených hladinách iba v Manuke nachádzajúcej sa v jedinečnom ekosystéme East Cape.

Využitie oleja z Manuky

Hoci sa rastline niekedy hovorí Tea Tree, Manuka olej sa líši zložením, zdrojom a pôvodom od všadeprítomného a hojne predávaného Tea Tree. Rovnako ako Tea Tree olej má však aj Manuka olej mnoho skvelých použití na koži, vrátane upokojenia začervenaných, zapálených miest a upokojenia podráždenia spôsobeného prírodnými škodcami. Manuka olej, ktorý pomáha pri regenerácii pokožky, svrbenie, akné a dokonca aj bolesti svalov, je nevyhnutnosťou v lekárničke. Manuka olej je tiež skúmaný pre svoje účinky proti starnutiu pleti a antioxidačnú aktivitu proti zápalom kože vyvolaným UV žiarením. Tento esenciálny olej je tiež skvelou voľbou na podporu imunitného systému a môže dokonca pomôcť telu udržiavať normálne reakcie na alergény. Esenciálny olej Manuka je považovaný za široké spektrum na boj s vírusovými a plesňovými infekciami, takže je vynikajúci na zníženie nežiaducej mikrobiálnej aktivity.

Emočne a energeticky esenciálny olej Manuka povznáša a povzbudzuje. Tento esenciálny olej osviežuje myseľ, telo i ducha a pomáha znižovať emocionálnu aj fyzickú únavu. Manuka olej je tiež skvelou voľbou na podporu pokoja a pomoc pri problémoch so spánkom.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml