Olej z mäty roľnej (Mentha arvensis) 10ml

Cena
5,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7325

Skladom
ks

Olej z mäty roľnej je vynikajúcou voľbou pre upokojenie kŕčov a bolestí. Vďaka chladivému účinku pomáha v starostlivosti o spálenú pokožku. Podporuje aj silu a rast vlasov. viac

Olej z mäty roľnej (Mentha arvensis) 10 mlNáš organicky vytvorený éterický olej z mäty, známy aj ako éterický olej z divokej mäty, japonskej či poľnej mäty, je destilovaný parou z bohato aromatických, žiarivých zelených listov byliny Mentha arvensis rastúcej divoko v indických lesoch. Tento éterický olej má plnú, výrazne mätovú, hrejivú bylinnú vôňu tej najvyššej kvality.

Esenciálny olej z mäty roľnej má vysoký obsah mentolu a  pri nízkych teplotách má sklon kryštalizovať. Ak sa to stane, jednoducho vložte fľaštičku éterického oleja do misky s teplou vodou a kryštály sa rozpustia.

Hoci sa niekedy falošne označuje ako olej mäty piepornej kvôli podobnosti vo vôni, obe tieto mäty (Mentha piperita a Mentha arvensis) majú úplne odlišné chemické zloženie. V rámci vonných a mydlových aplikácií však môže byť Cornmint vďaka svojim nízkym nákladom praktickou náhradou mätového esenciálneho oleja.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJAEsenciálny olej z mäty roľnej je vynikajúcou voľbou, ak chcete upokojiť nepríjemné svalové kŕče a pomôcť zvládnuť menšiu bolesť a zápal. Vďaka chladivému účinku je odporúčaný pre použitie v prípravkoch starostlivosti o pleť pre dosiahnutie zdravej a žiarivej pokožky.

Mentha arvensis môže tiež pomôcť hydratovať spálenú pokožku a zmierniť bolesť spôsobenú spálením od slnka. Jeho vlastnosti uľahčujú aj sekréciu mazu, čo z neho robí účinnú zložku proti akné.

Pri použití vo výrobkoch určených pre starostlivosť o vlasy preniká pod povrch vlasovej pokožky, je schopný stimulovať vlasové folikuly a uľahčiť krvný obeh pre podporu rastu silnejších a zdravších vlasov. Esenciálny olej sa tiež hojne používa v mydlách, zubných pastách, detergentoch, kozmetike, parfumoch a najmä v priemyselných vonných látkach.

Olej z mäty roľnej je inšpirovaný mentálnym pokojom a emočnou stabilitou. Mentolovo sladká aróma môže posilniť a upokojiť náladu, zatiaľ čo vyvažuje myšlienky a podporuje otvorenosť a pozitivitu.

Parametre

Terpény eukalyptol, linalool, menthol
Objem 10 ml