Oregano - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
8,30 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8193

ks

Oregano sa používa ako veľmi účinná liečivá bylina. viac

Oregano (Origanum vulgare) - 10ml


Oreganový esenciálny olej je destilovaný parou z jemných zelených listov fialovo kvitnúcej byliny Origanum vulgare. Prejavuje sa oživujúcou teplou, bylinkovou, korenene sladkou a korenistou arómou.

Oreganový olej obsahuje dve silné zlúčeniny, carvakrol a tymol, u ktorých bolo v štúdiách preukázané, že obe majú silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Carvacrol má široké použitie, od liečby alergií a bakteriálnych infekcií až po ochranu kože.

Využitie Oregánového oleja

Pomáha očistiť telo a okolité prostredie od nežiaducej mikrobiálnej aktivity. Oregánový olej je fantastickým olejom pre zdravú podporu pľúc, keď sa človek stretáva s prechladnutím alebo chrípkou. Oregánový esenciálny olej je tiež známy tým, že podporuje a posilňuje imunitné funkcie a pomáha regulovať menštruáciu. Je nabitý silnými antibakteriálnymi, antifungálnymi, antivírusovými a analgetickými vlastnosťami a je skvelý na použitie na liečbu mnohých infekcií. Vzhľadom na svoju vysokú koncentráciu antioxidantov môže oreganový esenciálny olej tiež pomôcť znižovať oxidačné poškodenie a pomáhať pri prevencii mutagenézy, karcinogenézy a starnutia vďaka svojim aktivitám pohlcujúcim voľné radikály.

Emočne a energeticky oreganový esenciálny olej hreje a upokojuje. Tento éterický olej príjemne povzbudzuje nervový systém a často poskytuje celkový pocit pohody. Oreganový olej podporuje emocionálne liečenie, reflexiu a introspekciu, najmä v dobách situačnej úzkosti a depresie.

Ako používať

Do aromalámp nakvapkať 5-10 kvapiek, pridať do vody v zapálenej aromalampe.

Do kúpeľa zmiešať 3-6 kvapiek oleja s 1dcl mlieka alebo lyžicu medu a pridať do kúpeľa.

Jedná sa o kozmetický prípravok, nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml