Palo Santo - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
6,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8252

Skladom
ks

Esenciálny olej Palo Santo má upokojujúce a uzemňujúce vlastnosti, a preto je skvelým spojencom pre udržanie emocionálnej vyrovnanosti a tiež vynikajúcim olejom pre duchovné povznesenie. viac

Palo Santo ( Bursera graveolens)

Esenciálny olej Palo Santo je destilovaný parou z dlhoročného jadrového dreva eticky divoko vyrobeného stromu Bursera graveolens, ktorý divoko rastie v horách Ekvádoru. Palo Santo znamená sväté drevo alebo posvätný strom, rovnako ako argentínske alebo paraguajské lignum vitae. Tento posvätný strom bol po stáročia používaný pre svoje liečivé vlastnosti a potenciál odháňať negatívnu energiu.

Dym dreva Palo Santo sa tradične používa v duchovných rituáloch na odstránenie negativity z osoby alebo priestoru, veľmi podobne ako pri použití bielej šalvie. Bursera graveolens pochádza z rovnakej botanickej čeľade (Burseraceae) ako kadidlo a myrha. Často sa používa na posilnenie meditačných stavov rovnakým spôsobom ako jeho botanických príbuzných – povzbudzuje relaxáciu, upokojuje nervy a utišuje duševné klábosenie.

Palo Santo má starobylú etnobotanickú históriu a domorodé kultúry ho už dlho uctievajú pre svoje očistné a liečivé schopnosti. Drevo dozrieva v priebehu času po tom, čo strom uhynie, vyvíja sa chémia, ktorá vytvára veľmi silný esenciálny olej – práve z dreva v tomto stave bol tento olej destilovaný. Živica je vtlačená do jadrového dreva, keď drevo zomrie a zreje, čím sa rozvinie jeho jedinečná a silná chémia.

Využitie oleja Palo Santo

Esenciálny olej Palo Santo má dôležité, komplexné terapeutické účinky, vrátane účinkov proti úzkosti, zápalu a rakoviny. Je to krásny esenciálny olej, ktorý možno zahrnúť do formulácií určených na podporu meditácie a reflexie . Okrem obľúbeného použitia na obrady a meditačné účely, je olej Palo Santo tiež vynikajúci pre povzbudenie zdravej funkcie pľúc , najmä pri menšom kašli, zápche alebo astme. Tento esenciálny olej je taktiež odporúčaný pre svoje vlastnosti vyživujúce pokožku a tiež pomáha zmierniť nežiaduce svalové kŕče.

Emočne a energeticky má esenciálny olej Palo Santo emocionálne povznášajúci a vyrovnávajúci účinok. Často sa používa pre šamanské rituály , je cenným nástrojom pre meditáciu, posilnenie kreativity a pre úlohy vyžadujúce trvalé sústredenie. Palo Santo prináša pocit pokoja, uzemnenia a nastavuje nás pre emočnú stabilitu a spojenie s duchovným svetom.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml