Petržlen - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestovník

Cena
8,60 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8213

Skladom
ks

Esenciální olej ze semen petržele má sladké, teplé kořeněné, bylinné aroma, které při použití ve směsi hřeje. viac

Petržlen ( Petroselinum sativum ) - 10ml

Petržlenový olej je extrahovaný zo zelených listov a aromatických semien voňavej dvojročnej byliny Petroselinum crispum rastúcej na vidieku Indie. Semená v skutočnosti obsahujú najviac esenciálneho oleja, aj keď na výrobu esenciálneho oleja možno použiť celú rastlinu vrátane jej listov.

Petržlen, pôvodom z oblasti Stredozemného mora, je jednou z najznámejších a najpoužívanejších byliniek, ako na ozdobu, tak na varenie, pretože má sýto zelené, nariasené alebo kučeravé listy. Jej názov je odvodený od gréckeho slova petros, čo znamená kameň, pretože táto rastlina často rastie v skalnatých terénoch. Ako kulinárska bylina má mnoho známych výhod vrátane svojej schopnosti upokojiť žalúdok a ponúknuť nejaký liek na problémy s močovými cestami.

Využitie oleja z petržlenu

Esenciálny olej zo semien petržlenu sa používa ako prísada do mydiel, kozmetiky, pracích prostriedkov, kolínskych vôd a parfumov, najmä pánskych vôní. Má tiež aromaterapeutické využitie a používa sa na liečbu rôznych chorôb, vrátane žltačky a malárie. Esenciálny olej zo semien petržlenu má tiež antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti , ktoré môžu pomôcť liečiť vyrážky, akné a kožné infekcie a tiež dezinfikovať póry. Petržlenový olej tiež postupne pomáha redukovať výskyt vrások a tiež predchádza ich vzniku. Tento esenciálny olej je tiež užitočný pri zvládaní menších bolestí a zápalov, znižuje výskyt nežiaducich bakteriálnych, vírusových a plesňových problémov a zmierňuje nežiaduce svalové kŕče.

Emočne a energeticky pomáha esenciálny olej zo semien petržlenu podporovať rovnováhu a pokoj pre myseľ, telo a ducha . Tento esenciálny olej upokojuje ustaranú myseľ a môže pomôcť podporiť relaxáciu, najmä ak sa človek cíti netrpezlivý alebo obzvlášť vystresovaný.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml