Marihuana je stabilný rast rastlín, ktorá môže v širokom rozsahu podnebia, v skleníku alebo indoor po celý rok. Ako každé zahradničení je aj pestovanie konope zručností vyvinuté v priebehu času. Je ľahké sa naučiť, ale byť skutočným odborníkom to je vzdelanie na celý život. Nie je dôvod sa zastrašovať pestovaním vlastného konope. Tento proces nie je zložitý a môže byť tak lacný alebo drahý, ako chcete.

Nič neprekoná pocit úspešného pestovania vlastných konopných semien a zberu vlastnej domácej úrody. Indoor pestovatelia si kúpiť vybavenie a zariadiť vlastnú pestiareň s osvetlením a ventiláciou. Ale náklady sa obvykle vrátia po prvom zbere. V dnešnej dobe, keď sa pestovanie konope legalizuje postupne vo viacerých štátoch, viac ľudí ako inokedy úspešne pestuje vlastné konope.

Pestovanie vlastného konope vonku („guerilla pestovanie“) je nákladovo najefektívnejším spôsobom, ako byť sebestačný v lekárskej či rekreačnej marihuane, tam kde je vlastné pestovanie konope povolené. Všetko, čo potrebujete, je slnečné miesto na pestovanie s kvalitnou vlhkou pôdou.

Fotoperiodické semená konope často rastú vonku po dobu 5-6 mesiacov. Rastliny môžu v ideálnych podmienkach dosiahnuť výšku až 4 metrov, a tak aj do šírky. Pretože ich rast trvá dlhšie ako autoflowering genetikám, obvykle môžete očakávať vysoké výnosy. Rastliny sú obvykle pripravené na zber okolo začiatku októbra.

Pestovateľ na severe bude čeliť úplne iným výzvam ako pestovateľ na juhu, napríklad v Španielsku. Niektorí pestovatelia budú môcť pestovať feminizované vonkajšie semená, zatiaľ čo iní sa budú musieť zamerať iba na samonakvétacie semená. Termíny posledného jarného mrazu (tri zmrznutí) a prvého zimného mrazu sa región od regiónu líšia, budete musieť poznať svoju lokalitu.

Semená konope, ktoré rastú vonku v severnom podnebí, musia skončiť kvitnutie počas krátkej vegetačnej sezóny. Jednou z hlavných výziev pre tých, ktorí pestujú konope vonku, je výber kmeňov, ktoré dozerajú včas. Ak chcete pestovať konope vonku, môžete si vybrať medzi samonakvétacími semenami a feminizovanými semenami konope s fotoperiódou.

Samokvitnúce semená majú rýchlejší životný cyklus a zostávajú kratšie (asi 1 m vysoké) ako feminizované kmene s fotoperiódou. Ale samonakvétacie semená majú tiež tendenciu vynášať o niečo menej, čo je prirodzené, pretože majú kratší cyklus rastu.

Feminizovaným fotoperiodickým semenám trvá 5-6 mesiacov, kým dokončí svoj vonkajší rastový cyklus. To znamená, že možno nebudete môcť žať až do premenlivého októbra.

Mnoho vonkajších pestovateľov konope nechá klíčiť semená konope vo vnútri a prvých niekoľko týždňov je ponechaných pod umelým vnútorným svetlom, napr. 18-20 hodín denne. Bez ohľadu na to, či semená sú samonakvétácie alebo feminizované. Poskytnutím vnútorného svetla sadeníc počas prvých niekoľkých týždňov rastliny získajú najlepší možný štart a vyhnú sa hrozbám vonkajšieho počasia/škodcov, kým sú najmenšie a najzraniteľnejšie.

Text iba na vzdelávacie účely, vždy je aktuálna aj naďalej platná legislatíva krajiny!


Prerezávanie konopy: Rozdiel medzi toppingom a klasickým rezom

Prerezávanie konopy: Rozdiel medzi toppingom a klasickým rezom

Topping a klasické prerezávanie rastlín patria medzi základné metódy starostlivosti o konopu. Neudržiavajú iba vizuálnu stránku rastliny, ale spĺňajú aj iné dôležité parametre, napríklad lepší prenos živín a rastových hormónov. Najčastejšie sa konopa prerezáva vo vegetatívnej fáze, avšak výnimočne sa môže aj mimo nej. 


7 jednoduchých krokov k úspešnému vypestovaniu konopy

7 jednoduchých krokov k úspešnému vypestovaniu konopy

Praktické tipy a postrehy, ktoré je dobré mať osvojené predtým, ako sa rozhodnete pestovať konopu. Proces pestovania konopy začína pri výbere semienka a končí až samotným zberom vyrastenej rastliny. Náš článok Vám pomôže pochopiť základné pravidlá pestovania konopy tak, aby ste ich mohli pretaviť do praxe.