Radi by ste sa o liečebnom konope alebo populárnom CBD dozvedeli čo najviac informácií? Zaujíma vás, ako sa k téme využitia konope na liečebné účely stavia veda a odborníci? Tak potom je táto kategória nášho Cannapio blogu tou pravou. V nasledujúcich článkoch sa dozviete mnoho zaujímavostí. Jednou z najväčších tém sú samozrejme účinky konope na ľudský organizmus a jeho účinných látok ako je napríklad THC, CBD, CBG, terpény či flavonoidy.

Mnoho najlepších lekárskych výskumov marihuany pochádza z USA (kde je liečebné konope legálne približne v polovici štátov) a Izraela, kde je konope široko predpisované lekársky. Konope sa používa pri artritíde, aby pomohlo s nepohodlím, užívajú ho pacienti s rakovinou na zvýšenie chuti do jedla a na spánok. Konope sa používa na zníženie nevoľnosti u tých, ktorí podstupujú chemoterapiu. Izraelskí lekári predpisujú konope na celý rad fyzických stavov a tiež pomáhajú ľuďom s psychickými problémami, ako sú vojenskí veteráni trpiaci úzkostnými poruchami.

V článkoch nájdete štúdie zo širokého spektra oblastí. Preklady zahraničných štúdií s konkrétnymi zdrojmi a odkazmi na kompletné znenie štúdií. Okrem iného sa dozviete, prečo je práve v kanabinoidoch taký veľký potenciál pre celý rad využití? Ako v skutočnosti fungujú látky ako CBD, CBG, CBC, CBN alebo THC? To všetko a oveľa viac nájdete v nasledujúcich článkoch…

Text iba pre vzdelávacie účely, vždy sa informujte o aktuálnej platnej legislatíve svojej krajiny!


Budúcnosť konopného priemyslu: Profesionalizácia pestovania konopy

Budúcnosť konopného priemyslu: Profesionalizácia pestovania konopy

Konopný priemysel neustále rastie a s tým aj jeho profesionalizácia. Dopyt po ľuďoch, ktorí majú dostatočné zručnosti o konope sa neustále zvyšuje. Viac sa dozviete v tomto článku, vrátane toho o aké povolania je v konopnom priemysle najväčší záujem a na ktorej univerzite je možné získať titul z odboru konopy 🎓.