Radi by ste sa o liečebnom konope alebo populárnom CBD dozvedeli čo najviac informácií? Zaujíma vás, ako sa k téme využitia konope na liečebné účely stavia veda a odborníci? Tak potom je táto kategória nášho Cannapio blogu tou pravou. V nasledujúcich článkoch sa dozviete mnoho zaujímavostí. Jednou z najväčších tém sú samozrejme účinky konope na ľudský organizmus a jeho účinných látok ako je napríklad THC, CBD, CBG, terpény či flavonoidy.

Mnoho najlepších lekárskych výskumov marihuany pochádza z USA (kde je liečebné konope legálne približne v polovici štátov) a Izraela, kde je konope široko predpisované lekársky. Konope sa používa pri artritíde, aby pomohlo s nepohodlím, užívajú ho pacienti s rakovinou na zvýšenie chuti do jedla a na spánok. Konope sa používa na zníženie nevoľnosti u tých, ktorí podstupujú chemoterapiu. Izraelskí lekári predpisujú konope na celý rad fyzických stavov a tiež pomáhajú ľuďom s psychickými problémami, ako sú vojenskí veteráni trpiaci úzkostnými poruchami.

V článkoch nájdete štúdie zo širokého spektra oblastí. Preklady zahraničných štúdií s konkrétnymi zdrojmi a odkazmi na kompletné znenie štúdií. Okrem iného sa dozviete, prečo je práve v kanabinoidoch taký veľký potenciál pre celý rad využití? Ako v skutočnosti fungujú látky ako CBD, CBG, CBC, CBN alebo THC? To všetko a oveľa viac nájdete v nasledujúcich článkoch…

Text iba pre vzdelávacie účely, vždy sa informujte o aktuálnej platnej legislatíve svojej krajiny!


Marihuana: návyk alebo zlozvyk?

Marihuana: návyk alebo zlozvyk?

Rozhovor na emotívnu tému, a to, či je konope potenciálne návyková látka alebo len predmet spoločenskej stigmy. Pripravte sa na analýzu rôznych pohľadov a argumentov, ktoré nám pomôžu lepšie pochopiť túto zložitú tému.


Ako konope ničí jadrové žiarenie a toxickú pôdu?

Ako konope ničí jadrové žiarenie a toxickú pôdu?

Najbežnejšie spôsoby použitia rastlín konope sú vám pravdepodobne dobre známe. Počuli ste však, že konope môže pomôcť dekontaminovať rádioaktívnu pôdu? ️️️ V tomto článku vám o tom povieme viac. Tak sa pustite do čítania a dozviete sa, prečo je konope užitočné na dekontamináciu pôdy, ako pomohlo v Černobyle a na akých ďalších miestach sa používa.


Konope ako náhrada tabaku a alkoholu?

Konope ako náhrada tabaku a alkoholu?

Objavte alternatívu ku konzumácii tabaku a alkoholu v podobe konope! Preskúmajte výhody a potenciál konope ako možnej náhrady týchto návykových látok. Prečítajte si o zdravšej voľbe pre relaxáciu a pohodu.


Liečivý konope účinný pri zotavovaní po poraneniach hlavy

Liečivý konope účinný pri zotavovaní po poraneniach hlavy

Zotavenie z poranení hlavy môže byť ťažké, ale liečivé konope môže priniesť úľavu. Tento článok vám predstaví význam liečivého konope pri zotavovaní a jeho účinnosť pri bolesti, zápale a neuroprotektívnych účinkoch. Objavte potenciál konope ako prírodného lieku na podporu zotavenia.


Pravda o predávkovaní konope: Mýtus alebo skutočnosť?

Pravda o predávkovaní konope: Mýtus alebo skutočnosť?

Predstava, že sa konope môžete predávkovať, je jedným z najstarších nedorozumení o tejto rastline. Konope je známe svojou relatívnou bezpečnosťou a nízkym rizikom prenosu. Vedecké štúdie potvrdzujú skutočnosť, že prenos konope je mimoriadne zriedkavý a nebol zaznamenaný žiadny prípad úmrtia v dôsledku požitia konope.


Závislosť od konope: pravda a mýty

Závislosť od konope: pravda a mýty

Objavte pravdu a mýty o závislosti od konope v našom informatívnom článku! Zistite, aký je skutočný vplyv konope na závislosť, a rozlúčte sa so svojimi predsudkami. Pridajte sa k nám a poďme spoločne zbúrať mýty okolo tejto kontroverznej témy!


Marihuana a jej vplyv na silných fajčiarov

Marihuana a jej vplyv na silných fajčiarov

Marihuana a jej vplyv na silných fajčiarov: zistite, aký vplyv má fajčenie marihuany na zdravie silných fajčiarov. Zistite, aké riziká sú spojené s kombináciou tabaku a marihuany a ako môžete minimalizovať negatívne účinky. Preskúmajte alternatívne možnosti konzumácie a zistite, ako chrániť svoj dýchací systém. ️ Prečítajte si náš článok a získajte užitočné informácie pre zdravý výber.


Budúcnosť konopného priemyslu: Profesionalizácia pestovania konopy

Budúcnosť konopného priemyslu: Profesionalizácia pestovania konopy

Konopný priemysel neustále rastie a s tým aj jeho profesionalizácia. Dopyt po ľuďoch, ktorí majú dostatočné zručnosti o konope sa neustále zvyšuje. Viac sa dozviete v tomto článku, vrátane toho o aké povolania je v konopnom priemysle najväčší záujem a na ktorej univerzite je možné získať titul z odboru konopy 🎓.