Legalita konope je takmer v každom štáte sveta iná, neexistuje žiadna spoločná politika a každý štát k tejto téme pristupuje inak. Zákony sa rozlišujú už od konopných semien, ich držanie, pestovanie rastlín konope a ich spracovanie, sušenie až konečné držanie konope alebo marihuany a jej užívanie. V niektorých štátoch je povolené užívanie liečebného konope - na predpis, niekde aj užívanie na rekreačné účely. Podmienky získania liečebného konope na predpis sa tiež líšia. Zákony o pestovaní konope sa tiež líšia štát od štátu a táto oblasť je pomerne turbulentná. Rozlišuje sa tzv. technické konope a konope bohaté na THC. Technické konope sa špecifikuje nízkou hranicou THC, ktorú má každý štát stanovenú inak. Vyznať sa v tejto problematike nie je jednoduché, a preto je tu táto rubrika, kde by sme si chceli objasniť túto zložitú situáciu a informovať čitateľov pomocou blogových príspevkov o legálnom štatúte a právnych aspektoch konope v jednotlivých krajinách.

Legalizácia konope je aj v súčasnej dobe pomerne kontroverznou témou a túto skutočnosť dokazujú rozdielne postoje štátov naprieč svetom. Otázky legislatívy konope a produktov s jeho obsahom, môžu byť občas skutočne pomerne zložité. V posledných rokoch sa táto rastlina dostáva do povedomia širokej verejnosti najmä vďaka liečebnému potenciálu a popularizácii nepsychoaktívnych konopných produktov, ako sú produkty s CBD, CBG a ďalších.

Text iba pre vzdelávacie účely, vždy sa informujte o aktuálnej platnej legislatíve svojej krajiny!


Postoj Číny ku konope: História a zákony

Postoj Číny ku konope: História a zákony

Čína sa svojím postojom ku konope dosť líši od ostatných krajín sveta. Konopu vnímajú negatívne, a zákony nepovoľujú jej predaj ani užívanie. Popredné Čínske strediská však hľadajú iné spôsoby, a vlastnia mnoho konopných výrobní inde po celom svete. Preto sa aj Čína zaraďuje k najväčším producentom konopy na svete. Čítajte ďalej a dozviete sa celkový prístup Číny ku konope.