Esenciálne oleje sú presne to, čo vám pomôže uvoľniť telo i myseľ. Niekedy sa im tiež hovorí éterické. Sú založené na extrakcii vonných silíc z aromatických rastlín - kvetov, semienok, listov a ďalších rastlinných materiálov. Rastliny obsahujú aromatické látky zvané terpény využívané pri aromaterapii. K dostaniu máme širokú škálu vonných olejov od levandule alebo šalvie, až po tie jedinečné ako je kôporparadajka alebo jojoba. Ponorte sa do sveta vôní a relaxu. Esenciálne oleje môžu pomôcť od stresu, úzkostí, depresií ale aj respiračných problémov . Esenciálne oleje nikdy nepoužívajte na pokožku neriedené. Pozor na obmedzenia a kontraindikácie u konkrétnych olejov pri tehotenstve, pre malé deti a pri konkrétnych zdravotných ťažkostiach. Využite ich ako oleje do aromalampy či difuzéra, na prevoňanie domácnosti, ako prímes masážnych olejov alebo napríklad k uvoľňujúcemu kúpeľu.

Rýchle info
Acai olej (Euterpe oleracea) 10mlAcai olej (Euterpe oleracea) 10ml

Acai olej (Euterpe oleracea) 10ml

Skladom
5,80 €
4,83 € bez DPH
Acai olej sa veľmi ľahko vstrebáva a nezanecháva mastný pocit. Vďaka svojim hydratačným účinkom je vhodný pre všetky typy pleti.
Rýchle info
Amla olej (Phyllanthus emblica) 10mlAmla olej (Phyllanthus emblica) 10ml

Amla olej (Phyllanthus emblica) 10ml

Skladom
4,60 €
3,83 € bez DPH
Strom Amla bol dlhé roky uctievaný vďaka svojim liečebným účinkom, pretože má široké využitie v tradičnej ajurvédskej medicíne.
Rýchle info
Citrónový tymianový olej 10mlCitrónový tymianový olej 10ml

Citrónový tymianový olej 10ml

Skladom
5,40 €
4,50 € bez DPH
Citrónový tymianový olej je vhodný na čistenie a liečbu rán a kožných problémov, zároveň je aj prínosným doplnkom k čistiacim prostriedkom.