Arganový olej (Argania spinosa) 10ml

Cena
4,50 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7323

Skladom
ks

Arganový olej je bohatý na obsah Omega-6 a 9 mastných kyselín. Môže pomôcť pri liečbe akné a ďalších kožných problémov. viac

Arganový olej (Argania spinosa) 10 mlNáš organicky vytvorený arganový olej je lisovaný za studena z jadier stromov Argania spinosa rastúcich vo vyprahnutých údoliach juhozápadného Maroka. Arganový olej, známy ako "tekuté zlato", sa pripravuje ručne - tradičným spôsobom náročným na prácu, extrahuje sa priamo z pasty miesením, kým sa nevytlačí všetok vzácny olej.Arganové stromy rastú a húževnato prežívajú v polopúštnych oblastiach Stredozemného mora a je známe, že žijú až 200 rokov. Hlboké korene a malé listy stromu argan mu umožňujú odolávať suchým vetrom a strate vody, čo vedie k matici s jedinečným profilom oleja. Po celé stáročia ženy v celom Stredomorí používajú arganový olej vo svojom kozmetickom režime pre žiarivú a zdravo vyzerajúcu pokožku a vlasy.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJAArganový olej získava zvýšenú pozornosť kúpeľného priemyslu a výrobcov produktov určených pre starostlivosť o telo a pleť, a to vďaka pôsobivému zloženiu sterolov a mastných kyselín. Olej je bohatý na omega-6 linolovú kyselinu a omega-9, ktoré pomáhajú pokožke udržiavať pružnosť a zároveň znižujú výskyt jemných línií a vrások.

Arganový olej môže pomôcť aj pri liečbe akné a ďalších kožných ochorení, vrátane lupienky, je ideálnym pomocníkom pre výživu suchých vlasov a nechtov. Arganový olej zlepšuje pružnosť pokožky a odporúča sa pre zaradenie do prípravkov určených pre starostlivosť o zrelú pokožku.


Arganový olej sa často používa na kožu, nechty a vlasy a funguje dobre ako súčasť krémov, prípadne sa používa samostatne. Na rozdiel od mnohých komerčne dostupných odrôd arganového oleja je náš olej s jemnou,  príjemnou orechovou vôňou naozaj vysoko kvalitný.

Parametre

Terpény limonen, linalool
Objem 10 ml