Ashwagandha olej (Withania somnifera) 10 ml

Cena
6,20 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7308

ks

Ashwagandha olej je v ajurvédskej medicíne nazývaný ako rasayana, využíva sa hlavne na podporu fyzického a duševného zdravia. viac

Ashwagandha olej (Withania somnifera) 10 ml


Náš organicky vytvorený olej Ashwagandha je vyrábaný autentickým tradičným ajurvédským spôsobom z koreňov Withania somnifera na báze organického sezamového oleja. Korene a listy rastliny ashwagandha, ktorá je známejšia ako indický ženšen, sa najčastejšie používajú kvôli svojim liečivým vlastnostiam. Práve prítomnosť Withanolides, skupiny steroidných laktónov, prispieva k zdravotným prínosom byliny.


Presný význam slova ashwagandha je "vôňa koňa", pretože o čerstvých koreňoch byliny sa hovorí, že voňajú ako kôň, a podľa príbehu sa verí, že keď konzumujete ashwagandhu, môžete vyvinúť silu a vitalitu ako kôň. V latinčine je možné druhový názov somnifera prekladať ako "vyvolávajúce spánok". V ajurvédskej medicíne je ashwagandha charakterizovaná ako rasayana a používa sa k podpore fyzického a duševného zdravia, k posilneniu obranyschopnosti tela pred chorobami. Ďalej pomáha spomaliť proces starnutia.


V Indii sa ashwagandha po stáročia používala ako širokospektrálny liek, ale nedávno vedci preukázali, že bylina má najmä protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré hrajú hlavnú úlohu pri liečebnom využití rastliny.VÝHODY POUŽÍVANIE OLEJAAshwagandha je hlboko vyživujúci olej, ktorý posilňuje kosti, svaly a tkanivá. Ashwagandha má pozitívny účinok na nervový systém, podporuje relaxáciu a zároveň tonizuje a posilňuje nervy. Olej Ashwagandha je vhodný aj na liečbu unavených a namáhaných svalov. Ďalej je vynikajúci pre zmiernenie zdravotných ťažkostí, ako je bolesť nervov, svalov a úzkosť.


Ashwagandha olej extrémne vyživuje a obnovuje aj prirodzenú pružnosť pleti a je vynikajúci pre suchú alebo dehydratovanú pokožku a ako prevencia vrások. Pomáha tiež pri úľave od kožných ochorení, ako je psoriáza a ekzém.NAŠA VÝROBANáš sortiment ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre výrobky pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a je vyrobený z najlepších organických rastlín a bylín, ktoré neobsahujú žiadne pesticídy. Tie sú pripravované studeným procesom, aby sa zabránilo možnému poškodeniu, ktorým môže tepelné spracovanie ovplyvniť efektivitu produktu. Aby sa zabezpečila konzistencia medzi šaržami, každá z nich podlieha prísnej kontrole kvality.


Môžeme upraviť aj základný olej použitý na extrakciu, aby vyhovoval vašim individuálnym požiadavkám. Požiadavky na upravené základné oleje možno podať prostredníctvom nášho zákazníckeho servisu.
Ďalšie dostupné základné oleje: slnečnicový olej, svetlicový olej, sójový olej, sezamový olej, olivový olej, mandľový olej, jojobový olej, kokosový olej.


Ide o kozmetický prípravok určený len na vonkajšie použitie. Rovnako ako u všetkých našich materiálov nie je určený na vnútorné užívanie.

Parametre

Terpény karyofylen, humulen, myrcen
Objem 10 ml