Bergamotový olej (Citrus aurantium var. bergamia) 10ml

Cena
4,60 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7322

ks

Bergamotový olej sa najčastejšie používa v parfumérii. Pomáha tiež znižovať bolesť a zápal. Je hlboko upokojujúci a regeneračný. viac

Bergamotový olej (Citrus aurantium var. bergamia) 10 mlNáš organicky vytvorený éterický olej bergamot je lisovaný za studena z kôry čerstvej kôry citrusových plodov bergamia pestovaných v sadoch lemujúcich časti južného talianskeho pobrežia. Náš príjemne svieži a povznášajúci bergamotový olej má chladnú, osviežujúcu, sladkú a vyváženú zmes citrusových tónov a tónov zelene s ľahkými kvetinovými a horkými odtieňmi.

Bergamotový olej popri známej vôňi a chuti ponúka aj ďalšie výhody. Hoci jeho korene možno vysledovať v juhovýchodnej Ázii, bergamot sa často pestoval aj v južnom Taliansku, konkrétne v pobrežných regiónoch Reggio di Calabria a Sicílie. V skutočnosti bol bergamot pomenovaný po meste Bergamo v talianskej Lombardii.

VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJABergamot je jedným z najčastejšie používaných éterických olejov v parfumérii pre svoju sladkú čerstvosť, bohatú top notu však dodáva najmä kolínskym vodám, kde vyvoláva počiatočný efekt "čerstvej vône". Stojí aj za legendárnou chuťou a vôňou čaju Earl Gray. Bergamotový olej môže pomôcť aj pri  znížení bolesti a zápalu, minimalizovať nežiadúce baktérie a plesne a zmierňovať svalové kŕče.

Olej bergamot je hlboko upokojujúci a regeneračný. Tento éterický olej je veľmi príjemný a môže pomôcť rozptýliť pocity hnevu alebo frustrácie. Bergamotový olej je jedným z najlepších olejov pri podpore kvalitného nočného odpočinku a prirodzeného zvládnutia situačnej úzkosti.


UPOZORNENIE: Náš éterický olej bergamot je fotocitlivý; odporúčame ho pri aplikácii na kožu veľmi zriediť, prípadne použiť namiesto neho náš Bergamten-Free (BPF) Bergamot olej (alebo Bergamot Oil, FCF).

Parametre

Terpény myrcen, ocimen, limonen, linalool
Objem 10 ml