Gotu Kola olej (Centella asiatica) (10ml) - Pěstík

Cena
4,40 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7302

Skladom
ks

Centella asiatica čiže Gotu kola je preslávená ajurvédska bylina, ktorá zlepšuje funkciu nervového systému. viac

Gotu Kola olej (Centella asiatica) 10ml


Centella asiatica, niekedy označovaná aj ako "Brahmi", je malá plazivá bylina, ktorá pochádza z Ázie, ale teraz sa pestuje v iných tropických a miernych močaristých častiach Afriky a USA. Centella asiatica je najznámejšia pod názvom "Gotu Kola". Je to vodná rastlina, ktorá rastie pozdĺž potokov na ryžových poliach a iných močaristých prostrediach.


Centella Asiatica alebo Gotu Kola je známa bylina, ktorá sa tradične používa na zlepšenie duševného stavu a podporu správneho fungovania nervového systému.


Rastlina Centella Asiatica má výrazné okrúhle listy, ktoré výrazne pripomínajú mozoček. To je zaujímavý fakt, pretože to zodpovedá "doktríne podpisov", ktorá hovorí, že byliny ošetrujú tú časť tela, ktorú pripomínajú.


"Brahmi" sa používa na označenie dvoch rôznych ajurvédskych bylín - Bacopa monnieri a Centella asiatica. Obe byliny sú vysoko uznávané pre zlepšovanie funkcie nervového systému. Keď sa ponoríme hlbšie, zistíme, že dvojité používanie názvu "Brahmi" možno geograficky chápať; v južnej Indii sa "brahmi" vzťahuje na Bacopa monnieri; kým v severnej Indii sa "brahmi" týka Centella asiatica.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJACentella Asiatica alebo Gotu Kola je považovaná za jednu z najlepších mozgových bylín v ajurvéde. V Ázii sa používa tisíce rokov ako liek aj ako delikátna listová zelenina. Táto zvodná zelená bylina je obľúbená pri zlepšovaní pozornostii, revitalizácii vedomia a udržiavaní ostrého intelektu. Podporuje aj krvný obeh do mozgu, ten súčasne podporuje kognitívne funkcie, ako je pamäť a koncentrácia. Okrem toho funguje ako prírodný čistič krvi a nervového systému. Gotu Kola upokojuje podráždenie kože spôsobené stresom, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre masáž hlavy a nôh.NAŠA VÝROBA


Náš sortiment ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre výrobky pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a je vyrobený z najlepších organických rastlín a bylín, ktoré neobsahujú žiadne pesticídy. Tie sú pripravované studeným procesom, aby sa zabránilo možnému poškodeniu, ktorým môže tepelné spracovanie ovplyvniť efektivitu produktu. Každá šarža podlieha prísnej kontrole kvality, aby sa medzi nimi zabezpečila konzistencia.


Môžeme upraviť aj základný olej použitý na extrakciu tak, aby vyhovoval vašim individuálnym požiadavkám. Požiadavky na upravené základné oleje možno podať prostredníctvom nášho zákazníckeho servisu.
Ďalšie dostupné základné oleje: slnečnicový olej, svetlicový olej, sójový olej, sezamový olej, olivový olej, mandľový olej, jojobový olej, kokosový olej


Ide o kozmetický prípravok určený len na vonkajšie použitie. Rovnako ako u všetkých našich materiálov by nemal byť užívaný vnútorne.

Parametre

Terpény asiatikosid, terpinolen
Objem 10 ml