Levandulový olej (Lavandula angustifolia) 10ml

Cena
4,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7311

Skladom
ks

Levanduľový olej je vyrobený z francúzskej levandule. Uľavuje od prechladnutia, bolesti a zlepšuje kvalitu spánku. Podporuje celkové zdravie tela. viac

Levanduľový olej (Lavandula angustifolia) 10 mlNáš najkvalitnejší, ekologicky vyrábaný levanduľový éterický olej je destilovaný parou z ohromujúcich kvetov rastliny Lavandula angustifolia (synonymum L. officinalis a L. vera) rastúcich na kaskádových fialových poliach francúzskeho vidieka.

Hoci táto ikonická rastlina prosperuje v chudobnej skalnatej pôde v mnohých častiach sveta, Francúzsko je stále považované za producenta najpozoruhodnejšej levandule na svete.

V rámci charakteristickej vône levandule má náš vynikajúci francúzsky levanduľový olej vlastné výrazné nuansy sladkých tónov kvetov a zelene, ktoré pochádzajú z ideálnych bohatých pôd a južného podnebia slávnych francúzskych levanduľových polí, vďaka čomu je výnimočne vhodný pre aromaterapeutické aplikácie.

VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJA


Účinky levanduľového oleja na prechladnutie, relaxáciu a náladu sú po celom svete známe už tisíce rokov a jeho využitie stále rastie. Používa sa hojne v aromaterapii a funguje ako prírodné pomôcka pri spánku.


Francúzsky levanduľový éterický olej je užitočný pre formuláciu zmesí, ktoré pomáhajú očistiť, podporiť úľavu od bolesti a zápalov a podporiť hojenie kože. Je to skvelá voľba pre podporu celkového zdravia pokožky.


Je tiež známe, že levanduľový olej odpudzuje hmyz a skvele dopĺňa domáce repelenty. Jeho upokojujúce účinky môžu dokonca pomôcť aj pri bodnutí hmyzom.


Levanduľový olej má tiež chladiace a upokojujúce účinky, pomáha uvoľniť myseľ, zmierniť úzkosť a depresiu a vyvolať pokoj a relaxáciu.

Francúzsky levanduľový olej môže pomôcť v rôznych fázach reprodukčného zdravia ženy, najmä pri menopauze, a môže sa pochváliť vzácnou schopnosťou upokojiť stresované nervy a emócie vyvolané výkyvmi hormonálneho cyklu. 

Parametre

Druh Levandule
Terpény karyofylen, linalool
Objem 10 ml