Cena
5,30 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7305

Skladom
ks

Melissa olej je známy ako olej z citrónového balzamu. Považuje sa za najúčinnejší liečivý esenciálny olej. viac

Melissa olej 10mlNáš organicky vytvorený éterický olej Melissa, známy aj ako éterický olej z citrónového balzamu. Melissa olej je považovaný za jeden z najúčinnejších liečivých éterických olejov pri aromaterapii s jasnou ​​citrónovou a bylinnou arómou, ktorú väčšina jedincov považuje za veľmi príjemnú a povznášajúcu.

Bylina dostala názov "Melissa" vďaka svojej sladkej sviežej citrusovej vôni, o ktorej je známe, že priťahuje včely (Melissa je grécke pomenovanie včely medonosnej).

Melissa má zúbkované listy a drobné biele a ružové kvety. Kvety aj listy sú podrobené destilácii parou, aby sa extrahoval a zachytil éterický olej. Výnimočne nízky výťažok (asi 0,05 %) robí z oleja Melissa (citrónový balzam) veľmi nákladný olej, ktorý je bežne falšovaný a nahrádzaný lacnými olejmi, ako je citrónová tráva, citronella a Litsea Cubeba.

Je známe, že je skutočným aromatickým elixírom, a vďaka jemnej sile Melissy je životne dôležitou súčasťou výroby esenciálnych olejovPOUŽÍVANIE OLEJANáš intenzívne osviežujúci, božsky aromatický olej z Melissa (citrónový balzam) je jemnou, ale silnou fúziou upokojujúcich, vyživujúcich a vitálnych vlastností. Okrem toho, že výrazne podporuje znižovanie množstva škodlivých mikróbov, citrónový balzamový éterický olej je súčasne aj užitočným prostriedkom pri liečbe menších bolestí a zápalov. K tomuto esenciálnemu oleju sa často obraciame vtedy, keď sa snažíme znížiť výskyt nežiaducich bakteriálnych, plesňových či vírusových aktivít. Esenciálny olej Melissa patrí ki najsilnejšiím zo všetkých prírodných éterických olejov pre zlepšenie hlbokého zdravia počas náročných zimných mesiacov. V aplikáciách pre starostlivosť o pleť je to výborný olej pre podporu zdravej, žiariacej pokožky a na upokojenie podráždenej pokožky.

Tento silný olej je po stáročia známy ako elixír srdca, pretože má povznášajúce a náladu zlepšujúce vlastnosti, keď sa snažia pracovať prostredníctvom situačnej úzkosti alebo depresie. Esenciálny olej z Melissa (citrónový balzam) podporuje emočné harmóniu, znižuje pocit hnevu, podporuje pokojný spánok a poskytuje pohodlie počas obdobia veľkého stresu alebo pri smútiaci hlbokej strate.

Parametre

Terpény citral, geraniol, karyofylen, limonen, linalool
Objem 10 ml