Okurka - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
6,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8225

ks

Svieži, regeneračný a absorbujúci olej z uhorkových semien má živú a jasnú arómu. viac

Uhorka ( Cucumis sativus ) - 10ml

Olej z uhorkových semien je lisovaný za studena z vyčistených a sušených semien Cucumis sativus, nasleduje starostlivá filtrácia, aby sa získal brilantný, jasne žltý olej s jemnou a sviežou arómou uhorky.

V kozmetickom priemysle sa olej zo semien Cucumis sativus často používa v prípravkoch na tvár a telo, pretože má schopnosť preniknúť do pokožky a rýchlo sa vstrebať. Olej z uhorkových semien má silné hojivé vlastnosti. Ak bojujete s poškodením pokožky spálenej od slnka, suchosťou alebo máte obavy z vrások. Odporúča sa používať lokálne na udržanie mladistvej a zdravej pleti.

Využitie oleja z uhorkových semien

Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam dokáže uhorkový olej bojovať proti voľným radikálom spôsobeným oxidačným stresom, keď je pokožka vystavená škodlivému UV žiareniu. Uhorkový olej dokonca podporuje regeneráciu buniek, čo z neho robí vynikajúcu voľbu pre zrelú a starnúcu pleť. Vysoký obsah prírodných tokoferolov a fytosterolov ďalej zvyšuje jeho ochranné a výživné prínosy pre osobnú starostlivosť . Fytosteroly sú tiež známe svojou schopnosťou vyživovať a stimulovať kožné bunky, aby podporili regeneráciu zdravých kožných buniek. Uhorkový olej obsahuje významné percento kyseliny olejovej omega-9 a kyseliny linolovej omega-6 a môže byť účinný pri liečbe suchej pokožky, ekzémov, lupienky, akné a pokožky spálenej slnkom .

Olej z uhorkových semienok je vysoko odporúčaný vo výrobkoch pre starostlivosť o pokožku hlavy a vlasy na podporu zdravého rastu vlasov a zvýšenie vitality. Vďaka svojmu významnému obsahu nenasýtených mastných a esenciálnych mastných kyselín je tiež ideálny na zahrnutie do vyživujúcich a hydratačných prípravkov starostlivosti o vlasy.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml