Andiroba - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
10,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8234

ks

Bohatý, ľahký krémový olej, ktorý je široko používaný domorodými obyvateľmi severnej oblasti Brazílie. Má vlastnosti podobné nimbovému oleju: má mierne horkú chuť a zemitú arómu, ktoré možno pripísať skupine terpénových chemikálií zvaných meliacíny. viac

Andiroba ( Carapa guianensis)

Olej Andiroba, ľudovo nazývaný aj krabí olej alebo olej z karapu, je za studena lisovaný zo semien Carapa guianensis, pochádzajúcich z tropických dažďových pralesov Amazónie.

Využitie oleja Andiroba

Andiroba obsahuje vysoké množstvo esenciálnych mastných kyselín Omega 6 a 9, vitamínu E a rastlinných fytosterolov, čo z neho robí silnú antioxidačnú zložku, ktorá napomáha tvorbe kolagénu a bojuje proti poškodeniu voľnými radikálmi, jednej z príčin príznakov starnutia. So silnými protizápalovými vlastnosťami pomáha olej Andiroba redukovať začervenanie, škvrnitosť a ďalšie zápalové kožné stavy , ako je ekzém a psoriáza. Andiroba olej vykazuje vynikajúce penetračné vlastnosti a výnimočnú hydratačnú aktivitu, vďaka čomu je ideálny ako masážny olej.

Vďaka svojim antibakteriálnym a antiseptickým vlastnostiam je Andiroba olej tiež široko zahrnutý v mnohých produktoch starostlivosti o vlasy , ktoré kontrolujú produkciu mazu, podporujú zdravú pokožku hlavy, hydratujú pramene, dodávajú vlasom prirodzený lesk a pomáhajú sa ľahšou ovládateľnosťou.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml