Elemi - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík problémy.

Cena
8,60 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8209

Skladom
ks

Esenciálny olej Elemi má piepornú, balzamikovú, citrónovú, korenenú, hrejivú vôňu pripomínajúcu kadidlový olej, s vynikajúcim vysychaním jemných drevitých zelených balzamických podtónov. viac

Elemi ( Canarium luzonicum ) - 10ml

Esenciálny olej Elemi je destilovaný parou z prirodzene sa vyskytujúcej svetlo žltej živice vysokých tropických stromov Canarium luzonicum, ktoré divoko rastú v dažďových pralesoch na Filipínach. Canarium luzonicum rastie hlavne na Filipínach, kde sa tradične používa pri bolestiach tela a kožných ochoreniach, ale vyskytuje sa aj v Južnej a Strednej Amerike, Austrálii, Brazílii, Indii, na Malajskom polostrove a na Molukách.

Keď krásne svetlo žlté listy Elemi začnú pučať, strom produkuje exotickou medovitú aromatickú oleoživicu. Elemi je obsiahnutý prevažne v živicových kanálikoch na vnútornej strane kôry a vyrába sa hlavne v období dažďov. Botanická živica pri kontakte so vzduchom stuhne a strom ju prestane produkovať, keď opadne posledný list. Živica Elemi ako prostriedok proti hnilobe a na konzerváciu mäsa bola jedným z aromatických materiálov, ktorý používali aj Egypťania na účely balzamovania a bola používaná v celom arabskom a tureckom svete v staroveku. Elemi je členom čeľade Burseraceae, do ktorej patrí Kadidlo, Myrha a Opopanax – všetci výrobcovia živice.

Využitie oleja z Elemi

Elemi, široko používané v starovekom Egypte, na Strednom východe a neskôr v celej Európe, má dlhú históriu používania v liečivých i kozmetických prípravkoch. Elemi olej pomáha podporovať zdravú funkciu pľúc , najmä ak človek pociťuje spastický kašeľ alebo upchaté dýchanie. Elemi hĺbkovo vyživuje a regeneruje pokožku . Rovnako ako ostatné oleje destilované zo živíc, tento esenciálny olej zlepšuje krvný obeh , podporuje rast novej pokožky a vlasov , prispieva a udržuje hydratáciu, zlepšuje podmienky a zabraňuje infekciám. Navyše sa zdá, že tento esenciálny olej má antihistamínové účinky, ktoré pomáhajú telu udržiavať zdravé reakcie na potenciálne alergény. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov bolo dokázané, že Elemi olej inhibuje nežiaducu oxidáciu, pretože zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi zo stresu a znečistenia životného prostredia.

Emočne a energeticky má esenciálny olej Elemi silné upokojujúce a uzemňujúce vlastnosti , podporuje emocionálnu rovnováhu pri rozptýlení alebo použití pri priamej inhalácii dlaní. Elemi možno tiež rozptýliť na podporu pokojného spánku a navodenie relaxačnej atmosféry. Môže byť tiež účinný pri stimulácii duševného sústredenia a pomáha upokojiť vyčerpanie.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml