Harmanček - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
6,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8222

Skladom
ks

Esenciálny olej heřmánok má charakteristickú sýto azúrovo modrú farbu. Vyznačuje sa teplou, sladkou, ovocnou a plnou bylinkovou vôňou. viac

Harmanček ( Matricaria chamomilla ) - 10ml

Harmančekový esenciálny olej je destilovaný z bielych a žltých kvetov Matricaria pestovaných v malebnej krajine Nepálu.

Matricaria chamomilla je drobná bylinná jednoročná rastlina dorastajúca do výšky 60-90 cm. Jej kvety sú žiadané vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle, čo viedlo k veľkému záujmu o pestovanie tejto rastliny k produkcii dostatočného množstva suroviny na preklenutie priepasti medzi dopytom a ponukou.

Pri destilácii kvetov Matricaria sa jedna zo zložiek esenciálneho oleja, Matricin (seskviterpen), pôsobením tepla a tlaku destilácie rozkladá na chamazulene s hlbokou živou modrou farbou. Harmančekový esenciálny olej zvyšuje zdravú zápalovú reakciu a vyžaruje navonok v širokej škále aplikácií, vrátane podpory zdravej funkcie kĺbov, podpory relaxácie a hlbokého, pokojného spánku.

Využitie oleja z harmančeka

Esenciálny olej z harmančeka je skvelou voľbou, keď chcete podporiť celkové zdravie pokožky, pomôcť pri liečbe rán a podpore hojenia jaziev. Tento esenciálny olej je užitočný pri znižovaní nežiaducich svalových kŕčov a tiež pri minimalizácii prítomnosti nevítaných baktérií, plesní a vírusov. Jeho protizápalový a chladivý účinok je tiež vysoko účinný pri úľave od bolesti a tepla, ako sú popáleniny, vyrážky a bodnutie hmyzom . Jeho schopnosť vyživovať a obnovovať zdravú rovnováhu kožného mazu z neho robí vynikajúcu prirodzenú podporu zdravia a krásy pokožky. Esenciálny olej z harmančeka je veľmi účinný v aromaterapeutických aplikáciách a pri použití v stopových množstvách prepožičiava zaujímavý tón v prírodnej parfumérii. Tento esenciálny olej sa široko používa v kozmetike, mydlách, pracích prostriedkoch, prvotriednych parfémoch, vlasových a kúpeľových prípravkoch.

Emočne a energeticky je esenciálny olej z harmančeka pozoruhodne upokojujúci a ideálny na zmiernenie stresu. Môže to byť skvelý olej na použitie v ťažkých časoch, pretože často pomáha rozptýliť pocity hnevu a frustrácie. Harmančekový olej je tiež vítanou podporou v obdobiach situačnej úzkosti alebo depresie.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml