Kalahari melón - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
10,40 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8201

ks

Vynikajúci, bohatý zlatý olej extrahovaný zo semien Kalahari Melón sa tradične používa v južnej Afrike ako hydratačný prostriedok na ochranu pokožky pred slnkom, na podporu rastu vlasov a ako prísada do mnohých kozmetických produktov. viac

Kalahari melón ( Citrullus lanatus ) - 10ml

Olej z melónových semien Kalahari je za studena lisovaný zo slnkom sušených semien ovocných stromov Citrullus lanatus rastúcich v púšti Kalahari v Namíbii. Melón Kalahari , tiež populárno známy ako melón Tsamma alebo Divoký melón, je biologickým predkom bežných osviežujúcich vodných melónov, ktoré všetci poznáme, ale veľmi sa od nich líšia. Na rozdiel od bežných vodných melónov, ktoré majú po rozrezaní sladkú a červenú dužinu, má melón Kalahari žltú alebo svetlo zelenú dužinu a horkú chuť.

Ovocné stromy Kalahari Melón sú vysoko prispôsobené na prežitie v drsnom prostredí sucha v afrických púšťach, kde široko rastú v pieskoch Kalahari v Namíbii, Botswane, juhozápadnej Zambii a západnej Zimbabwe.

Využitie oleja z Kalahari melónu

Kalahari melón je široko známy pre svoje vysoko hydratačné a zmäkčujúce vlastnosti, pretože rýchlo preniká do kožného tkaniva a nezanecháva pocit mastnoty. Je ideálny na rozprašovanie ako ľahký tvárový olej a jeho jedinečné vlastnosti pomáhajú vytvárať účinnú bariéru proti vysúšaniu vašej pokožky . Okrem toho, že je ľahký, je tiež nekomedogénny (neupcháva kožné póry) a je perfektnou voľbou pre mastnú pleť so sklonom k akné. Kalahari melón je známy tým, že pomáha redukovať tmavé kruhy, opuchy okolo očí a taktiež redukuje výskyt vrások.

Kalahari olej je tiež perfektnou voľbou pre starostlivosť o vlasy , pretože je nemastný, ale vysoko hydratačné. Je známe, že pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov. Kalahari Melón olej, vyzbrojený tak bohatými nenasýtenými mastnými kyselinami s dlhým reťazcom, vitamínmi, minerálmi a proteínmi, prirodzene vylepšuje a posilňuje vlasy a dodáva im toľko potrebnú lubricitu a lesk. Je úplne prírodný a neobsahuje škodlivé chemikálie, ktoré sa môžu vstrebať pokožkou a dostať sa do vášho tela.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml