Kaméliový olej (Camellia oleifera) 10ml

Cena
5,60 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7328

Skladom
ks

Kaméliový olej je ideálny pre použitie v kozmetike. Zvyšuje produkciu kolagénu, dobre hydratuje, veľmi rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva na pokožke mastný film. viac

Kaméliový olej (Camellia oleifera) 10 mlNáš organicky vytvorený olej z kamélie je lisovaný za studena zo semien kvitnúcej rastliny Camellia oleifera pôvodom z Číny. Kaméliový olej, ktorý je oceňovaný pre svoje výživné a hydratačné vlastnosti, sa v kozmetike používa už celé stáročia. 

Asi dve tretiny obsahu mastných kyselín v oleji tvorí kyselina olejová, pričom celkový obsah mononenasýtených mastných kyselín sa blíži 85 % - olej má podobné zloženie ako olivový olej.

Tento kompozičný profil mastných kyselín dáva kaméliovému oleju spôsobuje po nanesení jedinečný pocit a napomáha k omladeniu pokožky. Tento za studena lisovaný olej je bohatý na prírodné tokoferoly a polyfenoly, vysoko regeneračný a rýchlo vstrebávajúci.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJATradične sa používa pre starostlivosť o vlasy a pokožku. Olej z kamélie je jemný zvlhčovač a môže byť použitý sám osebe alebo primiešaný do obvyklých formulácií.

Neupcháva póry, jeho sušiace vlastnosti sú ideálne pre mastné typy pleti. A vďaka zmäkčujúcim a obnovujúcim schopnostiam môže byť olej z kamélie (čajového semienka) dokonalým pomocníkom pre udržanie pružnej a zdravej pokožky.

Olej z kamélie je ideálny pre použitie v kozmetike, toaletných potrebách, mydlách, masážnych olejoch, pre starostlivosť o pokožku po pobyte na slnku, starostlivosť o vlasy alebo akékoľvek kozmetické aplikácie.

Štúdie zistili, že olej z semien kamélie oleifera zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke a podporuje hydratáciu.

Tento výživný olej je cenený pre svoju schopnosť rýchlo sa vstrebať do najhlbších vrstiev pokožky a zanechať ju hydratovanú bez nepríjemného pocitu mastnosti. Okrem toho bolo preukázané, že kaméliový olej má vlastnosti blokujúce UV žiarenie, čo z neho robí vynikajúci doplnok k opaľovacím krémom.

Parametre

Terpény geraniol, terpineol
Objem 10 ml