Proskurník - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
9,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8233

Skladom
ks

Liečivé vlastnosti koreňa ibišteka pochádzajú zo slizu alebo látky podobné miazge, ktorú rastlina produkuje. Sliz rastliny obsahuje antioxidanty a výskumy naznačujú, že tvoria povlak na koži a tráviacom trakte. Tým pomáha pri podráždení kože a zažívacích ťažkostiach, ako sú vredy. viac

Proskurník ( Althaea officinalis)

Koreňový olej ibišteka, tiež zvaný ako proskurník, sa vyrába nízkoteplotnou maceráciou (solárnou infúziou) silných, dlhých koreňov a listov rastliny Althaea officinalis v organickom slnečnicovom oleji lisovanom za studena, aby sa extrahovali jeho zložky rozpustné v tukoch.

Bylina Althaea officinalis, známa v starovekých egyptských, arabských, gréckych a rímskych kultúrach, sa nepretržite používa po dobu najmenej 2000 rokov. Proskurník bol používaný v nápojoch, dezertoch, cukríkoch, kozmetických krémoch a bol koreňom pôvodnej cukrovinky proskurníku. V tradičných ľudových praktikách sa korene proskurníka podávali na upokojenie a zvlhčenie slizníc dýchacích, tráviacich a močových ciest a tiež ako vonkajší obklad. Olej z ihriska je ideálny na použitie rôznymi spôsobmi a je skvelým doplnkom domácich mastí, mastí, pleťových vôd a ďalších produktov starostlivosti o telo.

Využitie oleja z ibišteka

Olej z proskurníka lekárskeho možno pre jeho dobré protizápalové vlastnosti použiť zvonka na liečbu lokálnych kožných podráždení, popálenín, vredov, rán a všetkých druhov kožných zápalov . Koreň však má nielen dobré protizápalové vlastnosti, ale taktiež posilňuje bunkovú imunitu. Ibištek sa tiež používa na výrobu prírodných šampónov a kondicionérov pre suché alebo poškodené vlasy. Je považovaný za obzvlášť prospešný v produktoch po holení a starostlivosti o pleť , ktoré liečia spáleniny a suchú pokožku.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml