Arnika - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
7,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8194

Skladom
ks

Arnikový olej je energizujúci, silný, liečivý, odolný a chráni pokožku. viac

Arnika (Arnica montana) - 10ml


Arnikový olej sa vyrába nízkoteplotnou maceráciou (solárnou infúziou) jasne žltých okvetných lístkov arniky montanskej v organickom slnečnicovom oleji po dobu viac ako 8 týždňov, aby sa extrahovali jeho zložky rozpustné v tukoch. Arnica montana nazývaná aj Leopard's Bane, Wolf's Bane, Mountain Tobacco alebo Mountain Arnica.

Využitie oleja z Arniky

Lokálna aplikácia zlepšuje krvný obeh, znižuje zápal a zmierňuje bolesti spojené s vymknutím, artritídou, reumatizmom a poranením mäkkých tkanív. Štúdie ukázali, že primárnymi zlúčeninami zodpovednými za výrazný protizápalový účinok Arniky sú seskviterpénové laktóny, predovšetkým helenín.

Osvedčené analgetické a protizápalové vlastnosti organického arnikového oleja viedli k jeho zaslúženej povesti veľmi vyhľadávaného prírodného zmierňovača bolesti v rámci alternatívnych postupov liečby bolesti a homeopatickej medicíny. Je to skvelý doplnok k alternatívnej lekárničke, najmä pre ľudí, ktorí sú náchylní na zranenia spôsobené cvičením, ako sú modriny alebo výrony. Arnikový olej tiež významne znižuje pooperačnú bolesť a zápal u pacientov.

Vlastnosti organického arnikového oleja zmierňujú bolesť a podporujú zdravie, takže je ideálnou zložkou na použitie vo formuláciách pre masáže a terapiu bolesti. Arnica Montana sa s obľubou používa ako masť alebo masť na úľavu od natiahnutých svalov, liečbu výronov a natiahnutí a tiež na zmenšenie modrín. Je to tiež skvelá masť pre pomoc pri bolestiach kĺbov a artritických problémoch.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok, nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml