Mongongo - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestovník

Cena
9,10 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8226

ks

Mangongo olej bol po stáročia uctievaný mnohými africkými kmeňmi, ako sú Kungovia z Kalahari, ako skvelý ochranný prostriedok pre pokožku a vlasy. viac

Mongongo ( Schinziophyton rautaneniu ) - 10ml

Mongongo olej je bohatý na vzácnu polynenasýtenú mastnú kyselinu: kyselinu alfa-eleostearovú, ktorá poskytuje vynikajúcu ochranu pleti pred poškodením spôsobeným UV žiarením.

Olej Mongongo, tiež zvaný Manketti, je za studena lisovaný z orechov stromov Schinziophyton rautaneniu , endemické rastliny saván a púšťou Namíbie.

Stromy Mongongo rastú široko v hlbokých pieskoch a tvrdom prostredí Kalahari, kde prežívajú niekoľko rokov sucha a obrovských teplotných výkyvov. Strom začína rodiť ich vajcovité, zamatovo hnedé plody koncom októbra. Okolo tvrdej kôstky majú tenkú vrstvu jedlej dužiny. Vnútri sa nachádza delikátny orech bohatý na živiny, ktorý sa lisuje za studena, aby sa získal jasne žltý olej Mongongo (Manketti).

Využitie Mongongo

Mongongo obsahuje vysoké hladiny vitamínu E (tokoferol) a polynenasýtených mastných kyselín, vďaka čomu je vysoko prospešný na ochranu pokožky. Je účinný nielen pre hydratáciu pokožky , ale aj pre omladenie pokožky . Mongongo účinne upokojuje silne suchú a šupinatú pokožku, vďaka svojej pozoruhodnej absorpčnej schopnosti sa dokonale hodí pre všetky typy pleti (suchá, citlivá, zrelá, mastná), pretože neupcháva póry. Vysoký obsah vitamínu E taktiež poskytuje oleju vynikajúcu stabilitu a chráni olej pred žltnutím.

Manketti olej, bohatý na silné antioxidanty, pomáha bojovať proti voľným radikálom a pomáha udržiavať pružnosť pokožky, aby sa zabránilo známkam predčasného starnutia a vráskam . Mongongo olej je jemný, ale účinný a rýchlo sa vstrebávajúci olej, ktorý prispieva k dlhotrvajúcej vlhkosti vlasovým prameňom a obnovuje vitalitu suchých, lámavých a poškodených vlasov .

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml