Babchi olej (Psoralea corylifolia) 10ml

Cena
6,20 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7304

Skladom
ks

Babchi olej je ajurvédska bylina používaná v tradičnej čínskej medicíne. Používa sa na kožné problémy. viac

Babchi olej (Psoralea corylifolia) 10mlPsoralea corylifolia, bežne známa ako Babchi alebo Babchi, je jednoročná bylina rastúca na indických pláňach. Olej získavaný zo semien Psoralea corylifolia sa už dlho využíva v tradičnej ajurvédskej a čínskej medicíne pre svoje magické účinky pri liečbe rôznych kožných ochorení. Babchi sa v ajurvéde označuje ako "Kustanashini", čo znamená "ničiteľ malomocenstvo".


Psoralea corylifolia je jedným z najpopulárnejších tradičných čínskych liekov, ktorý je oficiálne uvedený v čínskom liekopise. Rastlina má nesmierny biologický význam a celé roky sa využíva pre svoj magický účinok proti niekoľkým kožným ochoreníam, ako je leukoderma a malomocenstvo. Táto rastlina je farmakologicky študovaná aj z hľadiska svojich chemoprotektívnych, antioxidačných, antimikrobiálnych a protizápalových vlastností.


Bakuchi olej sa často používa aj v opaľovacích krémoch a soláriách, vo vlasových výrobkoch, najmä tých, ktoré podporujú opätovný rast vlasov vypadaných v dôsledku alopécie.


Ide o kozmetický prípravok určený len na vonkajšie použitie. Rovnako ako u všetkých našich materiálov nie je určený na vnútorné užívanie. 

Parametre

Terpény bakuchiol, citral
Objem 10 ml