Citrónový olej (Citrusové limonum) 10ml

Cena
5,30 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7326

Skladom
ks

Citrónový olej sa používa najčastejšie v čistiacich prostriedkoch, ale znižuje aj bolesť a zápaly. Používa sa tiež v kosmetickýh produktoch. viac

Citrónový olej (Citrusové limonum) 10 mlNáš organicky vytvorený citrónový esenciálny olej sa lisuje za studena zo žiarivo žltej šupky čerstvo natrhaného citrusového ovocia pestovaného v slnečných sadoch indickej krajiny. Vďaka svojej sviežej a magicky sladkej vôni citrónu, je citrónový olej vítaným doplnkom kolekcie éterických olejov a parfumov.Rovnako ako väčšina ďalších olejov z citrusovej kôry je dominantnou zložkou tohto citrónového oleja limonén s tuctom ďalších osviežujúcich terpénoidných prchavých látok v nízkych koncentráciách, ktoré napriek tomu prepožičiavajú vôni ako celku osobitú arómu.

Náš citrónový esenciálny olej neobsahuje bergaptén (FCF) - je bezpečný pre použitie v starostlivosti o pleť bez fotocitlivých účinkov. FCF (bez furanokumarínu) je skratka používaná na označenie toho, že boli odstránené chemické zlúčeniny spôsobujúce extrémnu citlivosť pokožky na slnečné svetlo. V prípade citrónového oleja je špecifickým furanokumarínom bergaptén.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJACitrónový éterický olej sa často používa v čistiacich prostriedkoch, ktoré ťažia z čistiacej povahy citrónov k účinnému čisteniu a rozjasneniu priestoru. Okrem toho, že je citrónový olej výnimočnou voľbou pre čistenie, dokáže aj eliminovať baktérie a pomáha čistiť drobné infekcie a znižovať bolesť a zápal.

Esenciálny olej z citróna sa bežne používa aj v kozmetických výrobkoch, najmä tých, ktoré sa vzťahujú k starostlivosti o pleť. Má silnú antioxidačnú aktivitu a účinky proti starnutiu; efktívne znižuje poškodenie buniek a tkanív v koži spôsobené voľnými radikálmi.

Emocionálne a energicky citrónový éterický olej prináša zmes iskier a môže pomôcť zdvihnúť oblak depresie alebo zmierniť emočné napätie. Má mimoriadne upokojujúci účinok, najmä ak je pridaný do difuzéra a použitý pri aromaterapii. Citrónový olej môže tiež pomôcť s duševnou bdelosťou a zlepšením koncentrácie. Má schopnosť obnoviť myseľ vytvorením pozitívneho myslenia a eliminovaním negatívnych emócií.

Parametre

Terpény limonen, linalool, myrcen, ocimen
Objem 10 ml