Aníz - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
5,80 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8198

Skladom
ks

Anízové semienko má dlhú históriu použitia ako korenie a liek. So svojou sladkou, bylinkovou, korenenou, teplou arómou podobnou sladkého drievka sa anízový olej tradične používa na dochutenie. viac

Aníz (Pimpinella anisum) - 10ml


Anízový esenciálny olej je destilovaný parou z divoko vyrobených hnedých strukov bielo kvitnúcej rastliny Pimpinella anisum, ktorá divoko rastie v Egypte.

Nesmie sa zamieňať s obľúbeným korením badián, Pimpinella anisum je jednoročná bylina pochádzajúca z Grécka a Egypta a pestuje sa aj v Indii, Číne, Mexiku a Španielsku.

Využitie oleja z anízu


Anízový esenciálny olej je skutočne veľmi bohatý a účinný. Okrem toho, že pomáha upokojiť tráviaci systém, je anízový olej tiež fantastický, keď hľadáte zmesi na zníženie bolesti a zápalu. Tento esenciálny olej môže pomôcť znížiť nežiaduce svalové kŕče a nežiaduce vírusovú aktivitu. Tento esenciálny olej môže byť tiež užitočný v difuzéroch a inhalačných zmesiach, keď chcete podporiť zdravú funkciu pľúc, najmä pri prechladnutí alebo chrípke. Anízový olej má tiež protizápalové vlastnosti a osviežujúce, hydratačné a regeneračné účinky na pokožku.

Emočne a energeticky je anízový esenciálny olej hrejivý a energizujúci esenciálny olej, ktorý môže pomôcť znížiť duševnú únavu, zlepšiť jasnosť a pomôcť udržať bdelosť. Tento esenciálny olej je tiež vítaný v dobách situačnej úzkosti a depresie, pretože môže pomôcť uvoľniť nervy a inšpirovať kreativitu.

Ako používať


Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok, nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml