Brokolicový olej (Brassica oleracea var. italica) 10ml

Cena
6,70 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7337

ks

Brokolicový olej je vynikajúcou náhradou za silikóny vo vlasových prípravkoch. Nie je mastný a dobre sa vstrebáva do pokožky. viac

Brokolicový olej (Brassica oleracea var. Italica) 10 ml


Náš organicky vytvorený brokolicový olej je lisovaný za studena zo semien brassica oleracea italica. Brokolica pravdepodobne pochádza z oblasti Stredozemného mora. V dvadsiatych rokoch sa pestovanie brokolice rozmohlo najmä v Taliansku a neskôr sa rozšírilo aj do USA a západnej Európy.


Brokolicový olej je výnimočný vysokým obsahom mastných kyselín. Jedinečný obsah antioxidantov obsiahnutých v brokolicovom oleji ponúka výbornú náhradu silikónov vo vlasovej kozmetike a v kozmetických prípravkoch starostlivosti o pokožku.


Brokolicový olej obsahuje tiež prospešné vitamíny, ako napríklad vitamín A, ktorý napomáha obnove a regenerácii kože. Ďalej obsahuje kyselinu linolovú, ktorá podporuje syntézu ceramidov. Ceramidy sú dôležité pre zdravú a krásnu pokožku.VÝHODY POUŽITIA BROKOLICOVÉHO OLEJA


Vďaka obsahu mastných kyselín poskytuje brokolicový olej vynikajúcu oxidačnú stabilitu, jeho zvhčujíce vlastnosti ho predurčujú na použitie v kozmetike vo funkcii zvlhčovadla.


Brokolicový olej si získava uznanie aj ako prírodná alternatíva silikónu v šampónoch, kondicionéroch a stylingových prípravkoch, kde je požadovaným výsledkom vysoký lesk.


Brokolicový olej je ľahký, nemastný, jednoducho a rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Vďaka silnému obsahu antioxidantov chráni pokožku pred voľnými radikálmi a predčasným starnutím.


Ďalej môže chrániť pokožku pred UV žiarením a prispieť tak k prevencii rakoviny kože.

Parametre

Druh Brokolice
Terpény karyofylen
Objem 10 ml