Chmeľ - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
7,90 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8255

ks

Kvety chmeľu sú najznámejšie pre svoju rolu pri varení piva, ale často sa používajú v bylinných čajových zmesiach pre svoje upokojujúce a upokojujúce vlastnosti. viac

Chmeľ ( Humulus lupulus)

Chmeľový esenciálny olej je destilovaný parou z čerstvých kvetov rastliny Humulus lupulus starostlivo pestovanej v severozápadnej oblasti USA.

Rastliny chmeľu sú dvojdomé, čo znamená, že majú oddelené samčie a samičie rastliny. Samičie kvet je ten, ktorý sa používa na varenie piva. Zatiaľ čo živice a alfa-kyseliny obsiahnuté v chmeľových kvetoch sú zodpovedné za to, že pivo je horké, esenciálne oleje v chmeľovom hlávke prispievajú k mnohým jeho chuťovým a aromatickým vlastnostiam.

Využitie oleja z chmeľu

Chmeľový olej sa používa v parfumérii, vonných aplikáciách av malých riedeniach sa používa v dezodorantoch a dezodoračných prípravkoch. Esenciálny olej z chmeľu je bohatým zdrojom flavonoidov a antioxidantov. Pôsobí tiež ako účinný prostriedok proti starnutiu , ktorý napína pokožku, bojuje proti poškodeniu voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Zabraňuje vzniku vrások, jemných liniek a stareckých škvŕn na pokožke. Obsahuje minerály a oleje, ktoré pomáhajú pri zápaloch kože a je možné ich tiež použiť na redukciu povrchových ciev. Esenciálny olej z chmeľu sa tiež často používa na zmiernenie nežiaducich svalových kŕčov a pomáha pri liečbe menších bolestí a zápalov. Tento esenciálny olej sa tiež používa na udržanie nežiaduceho hmyzu a baktérií na uzde.

Emočne a energeticky môže chmeľový esenciálny olej prinášať útechu počas ťažkých emočných prechodov a povzbudzovať motiváciu počas obdobia úzkosti, stresu a depresie. Stimulujúca a osviežujúca aróma tiež povznáša a uvoľňuje, pomáha znižovať únavu a dodáva energiu mysli.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml