Guava - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
5,80 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8227

Skladom
ks

Guava olej je bohatý na lykopén, silný antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom a pomáha chrániť kožné bunky pred poškodením slnkom. Textúra oleja je ľahká a nemastná, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva na pokožke mierny lesk. viac

Guava ( Psidium guajava ) - 10ml

Olej zo semien guajavy je za studena lisovaný zo semien Psidium guajava, tropického ovocia pochádzajúceho z Mexika, Strednej Ameriky a Južnej Ameriky, ale teraz sa široko pestuje v iných častiach sveta. Za studena lisovaný olej z guavových semien má bohatý oranžový odtieň a krásnu, sladkú ovocnú vôňu pripomínajúcu ovocie.

Využitie Guava

Guava olej je účinný pri podpore tvorby kolagénu , zlepšuje textúru pokožky, napína uvoľnenú pokožku a zlepšuje elasticitu pokožky. Bolo preukázané, že adstringentné a nekomedogénne vlastnosti oleja z guavových semienok udržujú pokožku bez škvŕn, akné a vrások , čo z neho robí ideálnu prísadu do prípravkov proti akné. Je to silné zmäkčovadlo bohaté na antioxidanty, bojuje proti predčasnému starnutiu a tvorbe vrások , napína a tonizuje uvoľnenú a ochabnutú pokožku a znižuje výskyt strií.

Guava olej je bohatým zdrojom beta-karoténu, vitamínu A, vitamínu C, medi, zinku a selénu, čo z neho robí vynikajúci olej pre starostlivosť o vlasy , ktorý sa široko používa v šampónoch a kondicionéroch ako prírodná zložka, ktorá pomáha predchádzať lupinám a obnovuje vitalitu pre silnejšie vlasy a vlasy s leskom. Psidium Guajava tiež poskytuje výživu a ochranu pri použití pre prirodzený rast nechtov .

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml